APPLEWATCH

11 inç’lik iPad Pro’ya ve çerçevesiz Apple Watch Series 4’e hazır olun..

11 inç’lik iPad Pro’ya ve çerçevesiz Apple Watch Series 4

Apple’ın sonbaharda tanıtacağı  Apple Watch serisinin neye benzeyebileceği ne dair yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Tahminlere dayanarak, bu yıl içinde mağazada neler olabileceğini görselleştirdik. Yeni çıkacak 11 inç ipad modeli ve çerçevesiz Apple Watch Series 4 yüksek ihtimalle çerçeve bulunmayacak.

Apple Watch’un daha büyük ekranlarla güncelleneceğini tahmin ediliyor. Geçmişte benzer raporlarda da duyduğumuz ,  1,57 inç ve 1,78 inçlik ekranların önerildiğini gösteriyor. Apple’ın şu anki 38 ve 42mm modelleri , bu yeni ekranlara, saat muhafazasının fiziksel boyutunu değiştirmeden sığacak kadar geniş çevresiyle cömert çerçeveler olabilir.

Series 3’ün nasıl görüşebileceğinin yanında, Series 3’ün her iki boyutunu da karşılaştırdık. Daha küçük çerçevelerle, ekranın kenarlarını iPhone X’e benzer şekilde değiştirmek gerekir.

Apple Watch ekranı bugün olduğu gibi çok küçük olduğundan, küçük bir değişiklik cihazın kullanılabilirliğini önemli ölçüde geliştirmektedir.

apple_watch_new

apple_watch_new

11 inç’lik iPad Pro’ya ve çerçevesiz Apple Watch Series 4’e hazır olun..

Bir diğer bir yenilik ise bu sonbaharda iPad Pro‘nun iki yeni modelini de öngörüyor . Birincisi, güncel iPad’i aynı boyutta bir ekranla değiştirerek güncellenmiş 12,9 inçlik bir model. İkincisi, yeni bir 11 inç modelidir. İkisinin de , iPhone X’den taşınan Face ID’nin yerine Touch ID kimlik doğrulaması ile ana düğmeyi bırakması bekleniyor .

IPhone X’den daha fazla ipucu alarak, her iki yeni iPad de home tuşu kaldırdıktan sonra çerçevelerinin önemli ölçüde azaldığını görebilir. 12,9 inçlik iPad Pro, aynı ekran boyutunu daha küçük bir kasa ile korurken, 11 inçlik model bugünün 10,5 inçlik iPad Pro’larına benzer şekilde boyutlarında olduğu görülüyor.

new ipad

new ipad

Face ID eklenmesiyle, sorun ortaya çıkıyor: çentik var mı çentik yok mu? IPhone X’in çentiği, 10.5 inç iPad Pro’nun yan çerçevelerine benzer yüksekliktedir. Apple, hem mevcut hem de bu boyutlara uygun yeni iPad modellerinde üst ve alt çerçeveler yapmayı seçtiyse, çentikten kaçınabilir.

Kaynak:https://9to5mac.com/2018/07/11/11-inch-ipad-pro-apple-watch-series-4-concept/

CEVAP YOK

tartışmaya katıl