Genel

2018 Macbook Pro Ses Cızırtısı

2018 Macbook Pro Ses Cızırtısı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan 2018 macbook pro‘larda sorunlar bitmek tükenmek bilmiyor.Şimdide 2018 Macbook Pro Ses Cızırtısı sorunu ile gündeme geldi.

Bazı kullanıcılar, 2018 Macbook Pro Ses Cızırtısı sorununu bildirmek için Apple Destek forumlarına, Reddit’e ve diğer platformlara sorunlar bildiriyorlar. YouTube’da, bir çok yeni MacBook Pro sahibi, sorunu gösteren videoları paylaştı.

Bildirildiğine göre, sorun 13 inç ve 15 inç MacBook Pro modellerinde kendiliğinden ortaya çıkıyor.Soruna neden olduğu şu anda net değil. Müşteriler, iTunes, GarageBand veya YouTube’dan video oynatırken rutin ses dosyaları çalarken cızırtıların geldiğini söylüyor. Bazı kullanıcılar ise, Windows’u Boot Camp’le çalıştırırken sorunla karşılaştıklarını bildiriyor.

Ses çalmanın sesini veya frekansını ayarlamak sorunu çözmüyor gibi görünüyor.Tabi bu durum sorunun ne olacağı konusunda çeşitli teorilere dayandırılıyor. Spekülasyon, ses sürücülerindeki veya T2 yongasındaki sorunlar, radyo dalgalanmasına neden olan zayıf frekansa kadar uzanıyor.

Sorun, etkilenen kullanıcı sayısının önemsiz olmamasına rağmen özellikle yaygın bir sorun gibi görünmüyor.Bununla birlikte, yeni üretilen cihazların piyasaya sürüldüğü zaman, kullanıcıların küçük bir yüzdesinin göreceli olarak izole edilmiş hatalar ve problemler yaşaması yaygındır.

Bu sorun bize 2016 yılında kullanıcıların o yıl piyasaya sürülen yeni MacBook Pro modelleriyle benzer çatırdama sorunları bildirdiklerini hatırlattı .O dönemde Apple, sorunu çözen bir Destek belgesi ve Boot Camp için yeni ses sürücüleri yayınlamıştı.

Apple Problemin Farkında mı?

Bazı kullanıcılar, bu sorunun bağımsız olarak doğrulayamasada,  sorununun macOS Mojave’nin en yeni beta sürümlerinde olduğunu iddia ediyor.

Başka bir kullanıcılar ise Apple’ın konuyu araştırdığını, dile getiriyor.Muhtemelen, eğer Boot Camp ile ilgili yazılım tabanlı bir problemse, Apple gelecekteki bir MacOS güncellemesinde ya da yeni ses sürücüleri yayınlayarak sorunu çözebilir. Zaten çatlama sorunu kalıcı olmadığından, hatalı donanımın gibi görünmüyor.

Hatırlanacağı gibi bu yılın başlarında, yeni MacBook Pro modellerinin ısınma problemlerinin olduğu tespit edilmiş ve  birkaç gün içinde, Apple ek bir yazılım güncellemesi ile bu hata için bir düzeltme yayınlamıştı.

Hoparlör Nasıl Onarılır

Bu soruna 2018 MacBook Pro’nuzda karşılaşırsanız, doğrudan Apple Destek ile iletişime geçmeniz tavsiye ederiz.

Bu arada, Mac’i yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz; Sistem Yönetimi Denetleyicisini veya NVRAM’ı sıfırlama; veya sorunu çözüp çözmediğini görmek için Hey Siri gibi sesle ilgili özelliklerin devre dışı bırakılması gibi yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bakalım Apple, bu sorun ile ilgili olarak nasıl bir açıklama yapacak ve nasıl bir çözüm üretecek?

CEVAP YOK

tartışmaya katıl