Genel

Apple ID ‘ler Kilitlendi, Şifreleri Sıfırlanmaya Zorlanıyor!

Apple, son 20 saat içinde Apple ID hesaplarından belirli bir kullanıcı grubunu kilitlemiş gibi görünüyor. Bu, olayın neden gerçekleştiğine dair net bir bilgi malesef yok.

Reddit ve Twitter ile ilgili haberlere göre , kullanıcılar güvenlik nedenleriyle Apple ID’lerinden atılıyor ve hesaplarına erişmek için parolalarını sıfırlamaya zorlanıyor.

Kullanıcılar Apple Müzik , Apple TV ve diğer Apple cihazlarında uyarı aldığını rapor ediyor . Reddit’teki orijinal posterin, iki faktör kimlik doğrulaması etkin ve benzersiz bir iCloud olduğunu doğruladı.Apple kimlikleri için şifre başka hiçbir yerde kullanılmaz ve birçok kullanıcı benzer ayarları rapor ediyor.

Twitter’da @AppleSupport , Apple ID’niz kilitli ve devre dışı bırakılmışsa ne yapılacağını açıklayan Kullanıcıları Destek Toplulukları web sayfasına yönlendiriyor . Sosyal medyadaki neredeyse tüm durumlarda, kullanıcılar hesaplarına geri dönebilmek için Apple ID şifrelerini sıfırlamaları gerektiğini bildiriyorlar.

Apple’ın resmi bir sözüyle ve bu zorunlu parola sıfırlamalarının ardında net bir neden olmadan, bazı kullanıcıların neden etkilendiği ve Apple’ın sıfırlama dalgasını ilk başta başlatmasının neden olduğu açık değil.

Kullanıcılar Apple dan resmi bir açıklama bekliyor.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl