APPLEWATCH

Apple Watch 3 Eksersizler sırasında Yanlış Kalp Ritmi Ölçüyor

Apple Watch 3 genellikle sağlık ve fitness ile ilgilenen kullanıcılar için mükemmel bir arkadaştır. Ama bir zayıf olduğu nokta olabilir.

Apple’ın amiral gemisi Apple Watch 3 giyilebilir ürünlerde, çok hassas ölçümler yapabilen bir optik kalp atış hızı monitörü ve insanların kalpte tehlikeli durumlarla ilgili tehlikeli durumları uyarmalarına yardımcı olduğunu bildiren çok sayıda haber okumuşsunuzdur. Öte yandan, Apple Watch 3 ile ter arasında ortaya çıkan sorunlar var. Temel olarak, yüksek yoğunluklu antrenmanlar veya yüksek sıcaklıklar sırasında aşırı terleme, Apple Watch’ın hassasiyetinin bozulmasına neden olabiliyor. Çoğu durumda, okuması gerekenden daha düşük değerler ölçe bilmektedir. Bu, elbette, doğru sağlık veya fitness verileri izlemesi için ideal bir durum değildir.

Peki Apple Watch 3 ter ile ilgili kalp izleme sorunları nasıl düzeltilir.

Apple, ideal koşullar altında bile, saatin sürekli olarak doğru okumalar yapamayabileceğini belirtiyor. Ayrıca, yüksek yoğunluklu ya da halter çalışması gibi yüksek eksersizler de daha çok sorun çıkarıyor. Bununla birlikte, ter ile ilgili sorunların azaltılmasına yardımcı olabilecek birkaç tavsiye bulunmaktadır.

İşte, kullanıcılar için çalışan çeşitli yöntemler. Saati ve bileğinizi silin. Genel olarak, saatin ve bileğin alt kısmındaki terin silinmesi, kuru bırakılması yanlışlıkla olan okumayı gideriyor. Ancak, elbette, bilek tekrar terlediğinde sorun devam edecektir, bu yüzden bu hızlı bir çözümdür, ancak uzun vadeli bir çözüm değildir.

Diğer bir yöntem ise saati bileğinizin etrafında çevirmenizdir. Bazı kullanıcılar, bileklerinin alt tarafında bir Apple Watch kullanılması, ağırlık kaldırırken veya ağırlık makinelerini kullanırken doğrulukta yardımcı olabileceğini bildirmektedir.

apple watch 3

apple watch 3

Ayrıca diğer bir yöntem ise bir bileklik takmak. Bildirildiğine göre, Apple Watch 3 ‘ün  üzerine bir bileklik takmak okumalarda yardımcı olabiliyor. Benzer şekilde, kayışı gevşetmek ve saatin bileğinize daha fazla takılmasını ve aynı zamanda aşağıya kaymasını önlemek için bir bileklik kullanmanın da bazı kullanıcılara yardımcı olduğunu düşünülüyor.

Bileklere deodorant sıkarak terlemeyi önlemede başka bir çözüm olabilir.Eksersiz sırasında ritim sizin için önemli ise ve Apple Watch’ınız size sorun veriyorsa harici bir kalp atış hızı monitörü kullanabilirsiniz. Örneğin göğüs monteli monitörler birçok insan işe yarıyor. Çoğunlukla, bunlar iPhone ve Apple Watch’ınızla ilede uyumlu ve sekronize çalışabilir,ancak uyumluluğu kontrol ettiğinizden emin olun.

tartışmaya katıl