APPLEWATCH

Apple Watch 4 EKG ‘lerini ABD dışındaki Ülkelerde Nasıl Etkinleştirirsin?

Apple Watch 4 EKG ‘sini Etkinleştirme için nasıl bir yöntem izleyeceğiniz yazımız da.

Apple Watch Series 4’ün yeni özelliklerinden biri, cihazın kalbine ve revize edilmiş dijital kuronun üzerine bir dizi yeni sensörle kullanıcının kalbinin Elektrokardiyogramını alma kabiliyetidir. Bu özellik, sağlık yetkilileri tarafından düzenleyici onay gerektirdiğinden, Apple Watch EKG, Apple’ın FDA’dan izin alabilmesi için önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara sunacaktır .

Her ne kadar Series 4 donanımı her ülkede aynı olsa da, Apple ilgili regülatörlerden onay gerektirdiğinden EKG özelliğini herkese sunmaz.

İOS’taki kodu inceledikten sonra, 9to5Mac , EKG özelliğinin cihazlarınızın yazılım bölgesi tarafından etkinleştirildiğini onayladı.

Apple Watch 4 EKG

Apple Watch 4 EKG

 

Apple Watch ECG sınırlamanın yazılım tabanlı olması zaten iyi bir işarettir, çünkü yazılım sınırlamaları donanımla kıyaslandığında doğal olarak geçmek için daha kolay olacaktır. Bölgeye dayalı olarak kullanıcılar, Apple News gibi diğer özelliklerin desteklenmeyen ülkelerde nasıl etkinleştirilebileceğine benzer şekilde, bölgeyi iPhone ve Apple Watch’da değiştirerek bu özelliğe erişebilecekler.

Apple Watch 4 EKG

Apple Watch 4 EKG

Bölge ve dilin iki farklı konfigürasyon olduğunu unutmayın. İOS cihazlarımı İngilizce olarak dil olarak kullanıyorum, ancak bölgeyi yaşadığım yer olan Brezilya’ya ayarlıyorum. ABD bölgesiyle sınırlı özelliklere erişmek için yapmanız gereken tek şey Ayarlar> Genel> Dil ve Bölge> Bölge’ye gidip “ABD” yi seçmektir.

Bu, tarih ve saat biçimini ve diğer birimleri değiştirmek gibi bazı yan etkilere sahiptir, ancak bölgenizde kullanıma sunulmadan önce yeni bir özelliğe erişmek istiyorsanız gerçekten denemeye değer.

 

tartışmaya katıl