APPLEWATCH

Apple Watch yaşama bağlıyor

Apple Watch Hayat Kurtarıyor.Saat içinde bulunan uygulamalar sayesinde insanlar sağlık durumlarını takip edebiliyorlar.İşte ilginç hikayeler…..

24 yaşında bir Apple hayranı. Yerel haber yayın kuruluşuna verdiği bir söyleşide;  hiç sağlık problemi yaşamadığını söyledi, bu yüzden Apple’ın giyilebilir ürünü Apple Watch‘ın defalarca onu düzensiz bir kalp atışıyla uyardığında şok olduğunu dile getiriyor  “ Kalp atış hızının 110, 120’nin üzerinde dengesiz  olduğunu söyleyerek rastgele bildirimler almaya başladığını anlatıyor.

Yaklaşık iki haftalık uyarıdan sonra,  göğüs ağrısı geçirdiğini ve acil servise gittiğini anlatıyor. Orada, doktorlar erken ventriküler taşikardi teşhisi koyduğunu söylüyor.

Ayrıca doktorların durumunu teşhis etmesine yardımcı olmak için Apple Watch saatindeki kayıtlı verileri incelediğini ve bu sayede erken teşhis ile hayatının kurtulduğunu bildiriyordu.

İkinci Hikayede ise başka bir kullanıcı şöyle anlatıyordu.

”Mayıs 2018’de, vücudum birden fazla kan pıhtılaşmasıyla beni şaşırttı. Kalbimde ve akciğerimde bazı önemli arterler tıkanıyordu, bu da beni neredeyse neye götürüyordu? Teknik terim nedir? Oh doğru:ölüm

Neyse ki, Apple Watch’un nabız monitörü iş başındaydı ve bana stresli bir günden daha ciddi bir şey yaşadığımı ikna etti. Zamanında uygun tıbbi müdahaleyi aradım ve hikayenin çok mutlu bir sonu vardı.

ve diyabetle mücadelesinde önemli bir rol oynadığını söylüyordu.. Şeker alımını izlemesine yardımcı olacak uygulamaların yanı sıra, onu  motive ettiğini ve onu egzersiz yapmaya iten  uygulamalar olduğunu bildiriyordu.

 Apple Watch‘daki Egzersiz ve Etkinlik uygulamaları ile yaptığım aktivitelerde (şınav, pazı bukleler ve kano gibi)  ekstra çaba sarf etmeme ve buna göre kalori hedefimi yükseltmeme yardımcı oldu. Altı ayda, 50 kilo kaybettim ve bel ebatımda 96cm’den 80 cm’e indi. Ama bu ikincil bir faydaydı, diyor.

Yine de en önemlisi, Tip II diyabetim üzerindeki etkisi olmuştur. Sadece kan şekeri izlemek zorunda kalmamakla kalmayıp, onu düşürmek için ilacı kesmeyi başarabiliyordum. Son testlerimde, A1C okumam beni diyabetik olarak sınıflandıracak seviyenin altında .

Apple Watch’ınız kilo vermenize, formunuzu geliştirmenize veya sağlık sorununuzu belirlemenize yardımcı oluyor mu? Öyleyse, lütfen hikayenizi yorumlarda paylaşın.

 

 

CEVAP YOK

tartışmaya katıl