Genel

Büyük Sızıntı Yeni iPad Pro Söylentileri!

Yeni iPad Pro modelleri bu ay beklenen bir medya etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Apple’ın yıllık iPhone etkinliğinde ilk kez çıkması beklenen 2018 iPad Pro dizisi hakkında bildiklerimizi bir araya getirdik.

1-Yeni iPhone X benzeri Tasarım

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro

Raporlar Yeni iPad Pro modelleri hakkında duyduğumuz bazı söylentileri doğrulamaktadır. İki farklı ekran boyutunda, muhtemelen hem Wi-Fi hem de Wi-Fi + Hücresel modellerde 11 inç ve 12,9 inç boyutlarında olacaklar.

Yeni iPad Pro ayrıca, iPhone X’in uçtan uca ekran tasarımını benimseyecek ve bu da Ana Düğmeyi öldürmenin yanı sıra, jest tabanlı kontrolleri ve Face ID’yi de benimsemeyi de içerecek.

Daha ince çerçevelere sahip olmasına rağmen, yine de TrueDepth Camera’yı barındıracak kadar geniş olacaklar.

2-USB-C 4K Çıkışı

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro modellerinin, Lightning’i USB-C lehine çeviren ilk Apple ürünü olduğu söyleniyor .

Bu, veri ve şarj hızlarına çarpmak anlamına gelse de, yeni tabletler için mevcut aksesuarları da genişletiyor ve bunları bilgisayarlara daha yakın hale getiriyor.

Bu, harici ekranlara 4K HDR video çıkışı vermeyi içeriyor. Kullanıcılar, Çözünürlük, HDR, parlaklık ve diğer tercihleri, harici ekranları Ayarlar’da yeni bir panel aracılığıyla kontrol edebiliyor.

USB-C’ye ek olarak, 2018 iPad Pro modelleri ayrıca aksesuarlar için yeni bir bağlantı sistemine sahip olacak. Yani Manyetik Konektör , yeni modellerin arkasına yerleştirilmiştir.

Bu, kullanıcıların Pro tabletlerini Akıllı Klavyenin yanı sıra üçüncü taraf aksesuarlarının yeni sürümlerine bağlamasına olanak tanıyor.

3-Yeni Apple Kalemi

 

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro

Bu aksesuar yeni bir yakınlık tabanlı bağlantı sistemine sahip olacak, yani Apple Pencil, AirPod’ların iOS cihazlara nasıl bağlandığı gibi bir iPad Pro ile sorunsuz bir şekilde eşleştirebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca kullanıcıların Apple Pencil’i bir şarj portuna bağlamadan çeşitli cihazlar arasında geçiş yapabileceklerini de ekliyor.

4-Dikey ve Yatay Yüz Kimliği

Yeni iPad Pro

Kaynaklar ayrıca Face ID’nin yeni iPad’lerde hem dikey hem de yatay modda kullanılabileceğini, bunun yeni bir donanım veya yazılım özelliği nedeniyle açık olmadığını net olarak gösteriyor. 2018 tabletleri aynı zamanda Apple’ın iPhone XS serisi ile aynı görüntü sinyali işlemcisini de kullanacaklar.

tartışmaya katıl