Genel

Büyük Yeniliklerle Gelmesini Beklediğimiz İOS 12.1 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Merakla beklenen iOS 12.1’in çıkış tarihi belli oldu. Apple’ın  New York’ta gerçekleştireceği 30 Ekim Etkinliğinde iOS 12.1 güncellemesini de indirmeye sunacağı belirtiliyor.

 İOS 12’nin ilk önemli güncellemesi, Grup FaceTime, çift SIM desteği, Portre modu için gerçek zamanlı Derinlik Kontrolü, yeni emoji ve daha fazlası dahil olmak üzere bir çok özelliği beraberinde getiriyor. iOS 12.1’in ayrıca , iPhone XS ve iPhone XS Max üzerindeki ön yüz kamerasını etkileyen “güzellik kapısı” konusunu ele alması bekleniyor .

iOS 12.1

Grup FaceTime

iOS 12, FaceTime’ın çıkartmalar, Memoji ve Animoji ve filtreler gibi yeni efektlerle nasıl sesli ve görüntülü arama yapabildiğini yeniden tasarlıyor. iOS 12.1, 32 kişiye kadar sesli ve görüntülü görüşme desteği ile FaceTime’ı bir sonraki seviyeye taşıyor.

FaceTime daha önce sadece iki kullanıcı arasındaki video görüşmeleriyle sınırlıydı.Güncelleme, kullanıcıların bir kerede en çok 32 kişiyle sohbet etmelerine olanak tanıyan,  desteği sunuyor. 

Grup FaceTime

İOS 12.1

Çift sim

Çift SIM desteği iOS 12.1’de yenidir ve yeni iPhone XS, XR ve XS Max’te desteklenmektedir. Apple, birincil telefon numarası için fiziksel bir SIM kart ve ikinci telefon numarası için gömülü bir eSIM kullanır. iOS ayrıca akıllıca hangi telefon numarasının aktif olarak kullanıldığını gösterir ve hatta her iki sinyal göstergesini de Kontrol Merkezi koyuyor.

Apple çift sim desteği

İOS 12.1

 

Gerçek zamanlı Derinlik Kontrolü

Yeni iPhone’lardaki portre modu, derinlik görüntüsünü oluşturmak için fotoğraflardaki konuların arka planına yapay bulanıklık uygular akıllı telefonlardaki küçük kameralar kendi başlarına yapamazlar.

iPhone XS, XR ve XS Max, Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bir Portre modu fotoğrafını çektikten sonra uygulanan bulanıklık miktarını düzenlemenizi sağlar. İOS 12.1’de yeni, fotoğraf çekmeden önce bir Portre modu fotoğrafındaki bulanıklık miktarını ayarlama yeteneği getiriyor. En yeni iPhone’larda en üstteki kontrollerde yeni bir ‘f’ düğmesi görünür, daha sonra, Portre modu çekimlerinde daha fazla veya daha az bulanıklık uygulamanızı sağlayan bir arama belirir.

Gerçek zamanlı Derinlik Kontrolü

İOS 12.1

Yeni emoji

iOS 12, dört yeni Animoji ve tamamen yeni özelleştirilebilir Memoji özelliğini ekledi, ancak yeni bir emoji yok. iOS 12.1 kırmızı kafalar, kel insanlar, iPhone X yerine iPhone X ve daha birçok karakter dahil olmak üzere birkaç yeni emoji sunuyor.

Yeni emoji

İOS 12.1’in yanı sıra watchOS 5.1, tvOS 12.1, MacOS 10.14.1 güncellemelerini de bekliyoruz.

tartışmaya katıl