Genel

Hemen Şimdi Denemek İsteyeceğiniz 17 Yeni iOS 12 Özelliği

İOS 12’de tanıtılan ve bugün denemek isteyeceğiniz 17 yeni iOS 12 Özelliği hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin!

17-AirPod’larla “Canlı Dinle” özelliğini kullanma

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Live Listen, kullanıcıların iPhone mikrofonlarını kullanarak ses yükseltmek için iPhone for iPhone işitme cihazları bağlamanıza olanak veren iOS 12’deki bir erişilebilirlik özelliğidir. “Restoran” veya “dış mekan” gibi farklı hazır ayarlar içerir ve kullanıcıların her bir kulak için farklı hazır ayarları ve ses düzeylerini seçmelerini sağlar.

Bununla birlikte, Apple’ın AirPod’ları ile de çalışır. İşitme zorluğunuz varsa veya gürültülü ortamlarda daha iyi duymak istiyorsanız, bu harika bir özelliktir. Ayrıca yaratıcı olabilirsiniz. Bir içki içmek ya da süper bir casus olmak gibi bir toplantıyı dinlemek için kullanmak gibi. Bu özellik için harika fikirleriniz varsa lütfen yorumlarda ve sosyal medyada bize bildirin.

Canlı Dinleme’yi başlatmak için bunu bir Kontrol Merkezi kontrolü olarak ekleyebilirsiniz.

 1. Sadece Ayarlar > Kontrol Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin ve ” İşitme ” kontrolünü bulun .
 2. Kontrollerinize eklemek için yeşil “+” dairesine dokunun. Kontrol Merkezindeki siparişlerini değiştirmek için kontrollerinizi sürükleyebilirsiniz.
 3. Denetimi ekledikten sonra, Kontrol Merkezi’ne ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırarak (veya eski iPhone’lardaki ekranın alt merkezinden yukarı) erişin .
 4. AirPod’larınız bağlıysa, ona dokunabileceksiniz – bu, kulaklı simgedir – ve sesleri yükseltmeye başlar. Bir ses ölçer de göreceksiniz. Telefonunuzu yalnızca kişinin yanında veya duymaya çalıştığınız sesin yanında konumlandırın. Ses, AirPod’larınız aracılığıyla yükseltilecektir.

Canlı Dinleme ayarlarınızı yapmak isterseniz, Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > MFiİşitme Cihazları bölümüne gidin . Önayar veya ses seviyesi gibi seçenekler için işitme cihazınıza dokunun. Ön ayarlar temel, restoran, açık hava ve parti içerir.

 

16-Yeni Eğlenceli Özellikler ile FaceTime’ı hazırlayın

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

FaceTime, aileniz ve arkadaşlarınızla görüntülü görüşmelere katılmanın en iyi yollarından biridir. Apple, gelecek bir tarihde iOS 12.1’e bir grup FaceTime ekleyecek  iOS 12.1  70’den fazla yeni emoji de içerecek .

Grup araması henüz uygun olmayabilirken, denemeniz gereken birçok yeni FaceTime özelliği var. Etkileyici bir efekt için filtreler uygulayabilir, çıkartmalar yerleştirebilir, metin ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bir çıkartma veya başka bir nesne eklediğinizde, koyduğunuz yerde bile kalacaktır. Örneğin, alnınıza bir etiket ekleyin ve alnınızda kalacak.

Ama belki de en eğlenceli yeni FaceTime özelliği Animoji ile ilgilidir. İOS 12’de Apple, dört yeni Animoji ve kullanıcıların kendilerine benzeyen Animoji (ya da başka biri gibi) oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir Memoji özelliğini tanıttı. Artık FaceTime çağrılarınızda başınızı değiştirmek için bu Animoji ve Memoji’yi kullanabilirsiniz. Yani eğer biraz kamera utangaçsanız, bir arkadaşı taklit etmek veya tek boynuzlu at gibi hissetmek istiyorsanız, şimdi yapabilirsiniz.

15-Bildirimlerinizi Alın

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Çok fazla uygulamanız ve birçok bildiriminiz olduğunda Bildirim Merkezinde Ayarlar’ı açmak ve bildirimlerin nasıl çalışmasını istediğinizi anlamaya çalışmak zor olabilir. İOS 12’de Apple, bildirimler göründüğünde doğru bildirimlerin nasıl gönderileceğine karar vermenizi sağlayarak bunu çözer.

Şimdi yeni bir bildirim göründüğünde iki şeyden birini yapabilirsiniz:

Sola doğru kaydırın ve “Yönet” veya 3D’yi seçin. Bildirime dokunun ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

Üç seçenek göreceksiniz. “Sessizce Teslim Et”, uygulama için rozetleri, afişleri, ekran kilitleme bildirimlerini ve sesleri kapatır. Bildirimleri tamamen devre dışı bırakmak için “Kapat…” öğesini de seçebilirsiniz. Son olarak, söz konusu uygulama için diğer bildirim ayarlarını yapılandırmak için “Ayarlar” düğmesine dokunabilirsiniz.

14-iMessage Bildirimleri ile İlgili Geri Bildirim Kullanımı

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Tapback iMessage’de mesaja iki kez dokunarak ve altı duygudan birini seçerek hızlı bir şekilde cevap verebilmenizi sağlayan harika bir özelliktir: Bir kalp (sevgi), bir başparmak aşağı (sevmemek), bir başparmak yukarıya (gibi), bir “HA HA ”(güldü), iki ünlem işareti (üzerinde duruldu) ve bir soru işareti (sorgulandı).

Tapback’ler Apple Watch, iOS cihazları ve Mac’lerde iMessage’te kullanılabilir. Meşgul olduğunuzda veya Apple Watch’unuzu kullanırken gerçekten yararlı olan bir mesaja hızla tepki vermeyi kolaylaştırır. Ancak, daha önce bir bildirimden Geri Arama’yı kullanmaya çalıştıysanız, iMessage uygulamasını başlatır. Artık bir iMessage bildirimini genişletebilir ve sohbet balonuna herhangi bir sorun yaşamadan iki kez dokunabilirsiniz.

13-Ekran Zamanıyla Yine Hayatınızın Tadını Çıkarın

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Günümüzde çoğumuzun bir ekrana yapışıp kaldığı bir dünyada yaşıyoruz. İster çalışma, okuma, göz atma, oyun oynama, FaceTiming, tweet yapma, gerekse cetera, her zaman bizi gerçeklerden uzak tutacak bir şey lazım.  İOS 12’de Apple, bir çözüm bulduklarını düşünüyor. Buna “Ekran Saati” diyorlar.

Ekran Saati , ailenizin ve sizin cihazlarınızda ne kadar zaman geçirdiğini anlamanızı sağlar. İPhone’unuzu kaç kez aldığınızı, gün içinde kaç tane bildirim aldığınızı ve cihazınızı ne kadar süreyle aktif olarak kullandığınızı görüntülemenizi sağlar. Uygulama ve kategoriye göre kullanımı bile azaltır, böylece zamanın nerede harcanacağını daha iyi anlayabilirsiniz.

Kullanımınızı daha iyi anlamak için Ekran Zamanını kullanabilirsiniz. Ancak, çocuklarınızı izlemek için Ekran Zamanını da kullanabilirsiniz. Aile Paylaşımı, çocuklarınızın cihazlarını görüntülemenizi sağlar, böylece dijital dünyasında zamanlarının ne kadarını harcadığını bilirsiniz.

Screen Time, yalnızca kullanımı izlemekten fazlasını yapar. Cihaz kullanımını azaltmak için uygulama veya kategori başına sınırlar belirlemenize izin verir. Bunları kendiniz veya çocuklarınız için ayarlayabilirsiniz ve sınırın göz ardı edilip edilmeyip reddedilemeyeceğini seçin. Telefon görüşmeleri ve belirli uygulamalar beyaz listeye alınabilir, böylece her zaman izin verilir.

Ekran Zamanını ayarlamak için sadece Ayarlar Uygulamasında bulabilirsiniz. Kum saati görüntüsü olan mor ikon. Onaylama isteğiniz dışındaki tüm uygulamaları, “Uygulama Sınırları” nı, belirli kategoriler ve uygulamalar için kullanım sınırlarını belirlemek, “Her Zaman İzin Verildi” olan uygulamaları seçmek ve “İçerik ve Gizlilik” altındaki ebeveyn / içerik kontrollerini ayarlamak için “Kapalı Kalma Süresi” ni ayarlayabilirsiniz.

12-Safari’de Faviconları Göster

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Bir favicon’la aşina değilseniz, genellikle tarayıcınızın URL çubuğunda bulunan bir web sayfasıyla ilişkili küçük simgedir. İOS 12 ile açık sayfalar arasında geçiş yaparken favicons görüntülemeyi seçebilirsiniz. Çığır açan bir özellik olmasa da, Safari’de sekmeleri açmak için hoş bir dokunuş katıyor.

Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin ve Safari altında “Sekmelerdeki Simgeleri Göster” geçiş anahtarını etkinleştirin. Artık bir sürü web sitesi açtığınızda, sayfanın en üstünde küçük bir favicon göreceksiniz. Bir kerede çok sayıda açık sayfanız olduğunda aradığınızı görmek biraz daha kolay.

11-USB Bağlantı Noktası Kısıtlamaları ile Lightning Port’unuzu sabitleyin

iOS 12 Özelliği

iOS 12 Özelliği

Fiziksel hackler genellikle mobil cihazlara girmek için kullanılır. Apple, bağlı bilgisayarlara güvenmek isteyip istemediğinizi sorarak bunu azaltmanıza yardımcı olur. Ancak, iOS 12 sürümünde Apple, telefonun bir saatten uzun bir süre kilitli kalması durumunda kullanıcıların USB aksesuarlarını devre dışı bırakmasına izin vererek kilitli bir iPhone’a girmeyi daha da zorlaştırdı.

USB aksesuarlarını devre dışı bırakmak için

 1. Ayarlar
 2. Yüz Kimliği ve Şifre Kodu
 3. USB Aksesuarları düğmesini kapalı konumuna getirin.

Şimdi bir saat işlem yapılmadığında USB erişimi kısıtlanacaktır. Bazı istisnalar var. Örneğin, telefonunuzu yine de şarj edebileceksiniz.

Fotoğrafları senkronize etmek için bir bilgisayara veya benzer bir şeye bağlandığınızda, telefonunuzun kilitlendikten bir saat sonra bağlantının zaman aşımına uğradığını unutmayın.

10-Toplantılarınız Sırasında Bildirimleri Silmek için Rahatsız Etmeyin

Toplantılarınız Sırasında Bildirimleri Silmek için Rahatsız Etmeyin

iOS 12 Özelliği

Rahatsız Etme, muhtemelen iOS’un en az bilinen özelliklerinden biridir. Etkinleştirildiğinde, çağrıları ve bildirimleri susturur. İOS’un önceki sürümlerinde, bunu manuel olarak etkinleştirebilir, belirli bir süre için planlayabilir ve izin vermek için belirli kişileri seçebilir (etkinleştirilmişse, iki arayan üst üste çağrı yaparsa tüm arayanlar geçecektir). Cihaz bir Bluetooth araca bağlandığında veya yüksek hızda seyahat ederken otomatik olarak Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştiren “Sürüş Sırasında Rahatsız Etme” ayarını bile kurabilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin ile ilgili sorunlardan biri, unutulması kolaydı. Bunu etkinleştirmeyi unutacağınız veya daha sonra cevapsız aramalara ve mesajlara neden olacak şekilde devre dışı bırakmayı unutursunuz. iOS 12, kullanıcıların Rahatsız Etmeyin üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak bunu düzeltmeyi amaçlıyor. Artık kullanıcılar takvimden seçilen etkinliklerde, bir saat boyunca veya bir konumdan ayrıldıklarında bunu etkinleştirebilir. Ayrıca, daha fazla zamanlama gücü sağlayan Yatmadan önce Rahatsız Etmeyin (Saat uygulamasında ayarlayın) özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirmek için, Kontrol Merkezi’ne erişmeniz yeterlidir, üzerindeki ay ile kontrole dokunun ve bir süre seçin. Ayrıca Siri’ye sorabilir veya Ayarlar uygulamasını ziyaret edebilirsiniz.

9-Üçüncü Taraf Şifre Koruyucular kullanın

Üçüncü Taraf Şifre Koruyucular kullanın

iOS 12 Özelliği

Başka bir alt özellik ise Apple’ın Anahtarlık özelliği. Parola oluşturmanıza ve kaydetmenize, kullanıcı adlarını ve parolaları Otomatik Doldurmanıza ve giriş kimlik bilgilerinizi Apple aygıtlarınız üzerinden eşitlemenize olanak tanır. Keychain’in bir dezavantajı, Apple dışı platformlarda mevcut olmamasıdır. Dolayısıyla, bir Android telefonunu iş için kullanırsanız veya bilgisayarınız Windows PC’yse (utanç), bu cihazlarda şifreleri kolayca senkronize edemezsiniz.

Tabii ki, her zaman bir üçüncü taraf şifre uygulaması (yani 1Password) kullanabilirsiniz, ancak Safari ve uygulamalarınızın çoğu ile entegre olmayabilir .

iOS 12 şimdi kullanıcıların Keychain’e ek olarak üçüncü taraf parola uygulamaları kullanmasına izin veriyor. Başka bir şifre uygulaması etkinleştirmek için

 1. Ayarlar
 2. Şifreler ve Hesaplar
 3. Parolaları Otomatik Doldur ve “Doldurma İzin Ver” seçeneğinde kullanmak istediğiniz uygulamaları seçin.

8-Uygulamalarınızı Sadece Kaydırma ile Kapatma

Uygulamalarınızı Sadece Kaydırma ile Kapatma

iOS 12 Özelliği

Apple, uygulamaları yalnızca uygulama değiştiricisinde kaydırarak uygulamaları kapatmanıza izin verdiğinde bunu hatırlayın. Daha sonra Apple’ın iPhone X ile nasıl mahvolduğunu hatırlayın ve uygulamayı basılı tutun ve (eski günlerde olduğu gibi) yakın bir düğmeye dokunun. Peki şimdi swiping için geri döndü.

[Teknik olarak doğru yanıt vermediği veya çalışmadığı sürece teknik olarak “zorla kapanma” uygulamaları için bir neden yoktur. Bunun nedeni iOS’un bellek ve gücü arka planda ele almasıdır, bu nedenle onları kapatmak aslında uygulamaların daha yavaş yeniden yüklenmesine ve bunları açtığınızda daha fazla pil kullanmasına neden olabilir. Ama insanlar yine de onları kapatmayı sever.

Artık Apple’ın geri getirdiğini, ekranın altından yukarı doğru kaydırarak ve duraklatmak için veya uygulama değiştiriciyi açmak için ana düğmeyi çift tıklatarak. Ardından, kapatmak istediğiniz tüm uygulamalarda hızlıca kaydırın.

7-Düşük Güç Modunda “Hey Siri” kullanın

Düşük Güç Modunda “Hey Siri” kullanın

iOS 12 Özelliği

Bu konuda söylenecek çok şey yok ama “Hey Siri” artık Düşük Güç Modunda çalışıyor. Daha önce bazı kullanıcılar için sinir bozucu olabilecek ve Düşük Güç Modu’nu kullanmaktan vazgeçirecek şekilde devre dışı bırakıldı. Ne yazık ki, ilgilendiğinizde bunu kapatmak için herhangi bir neden yok gibi görünüyor.

6-Telefonunuzu Artırılmış Bir Bant Ölçüsü Olarak Kullanın

Telefonunuzu Artırılmış Bir Bant Ölçüsü Olarak Kullanın

iOS 12 Özelliği

Seviye özelliği yeni olmasa da, Compass uygulamasından Apple’ın yeni Measure uygulamasına taşındı. Ölçü oldukça güzel, kullanıcının kamerasını bir nesneye yönlendirmesini ve artırılmış gerçeklikte ölçmesini sağlar. Çoğu zaman oldukça hassas, ancak bazı ince ayarların kullanılabileceğini söyleyebilirim.

Uygulamayı kullanmak için sadece bir nesnenin bir ucuna ve ardından bir çizgi çizmek için diğerine dokunun. Uygulama bile dikdörtgenleri tespit eder ve bunları tek bir dokunuşla ölçmenizi sağlar. Ayrıca kaydetmek veya paylaşmak için ölçümlerinizin bir resmini çekebilirsiniz.

5-Siri’yi Şifrelerle Yardım, El Fenerini Açma ve Kısayollar için Sor

Siri'yi Şifrelerle Yardım, El Fenerini Açma ve Kısayollar için Sor

iOS 12 Özelliği

Siri, iOS 12’de bazı yeni numaralar kazanıyor. Parolaları hızlıca arama yeteneği de dahil. İhtiyacınız olanı arayan tüm şifrelerinizi aramak yerine, Siri’den yardım isteyin. “Hey Siri, bana şifreleri göster” veya “Hey Siri, burada <insert name> için şifreyi bul.” Gibi bir şey söyleyebilirsin. Siri, şifreni için sana sorar ya da emin olmak için Touch ID veya Face ID’yi kullanır.  Ardından size gereken şifreyi gösterecektir.

Kimlik doğrulaması gerekli olduğu için, şifrelerinize güven ve güvenlik sağlamayan başka kimse giremez.

Siri’nin el feneri açıp yeni kısayollarınızı çalıştırması gibi birkaç yeni yeteneği de var .

Elbette, Siri’nin gerçek bir sanal asistan olmak için uzun bir yolu var. Daha fazla doğal konuşma, daha iyi bağlamsal anlayış ve Google Duplex gibi gerçek kişilerle görüşme ve konuşma yeteneği.

4-Şifreleri AirDrop ile Paylaş

Şifreleri AirDrop ile Paylaş

iOS 12 Özelliği

Şifrelerin paylaşılması, bir tür şifreleri bozar. . Birisine bir şifre söylerseniz, kulak misafiri olabilir. Ne olursa olsun, şifreler sadece onlara karşı koyduğunuz kadar güvenlidir. Bu nedenle uzmanlar, uzun, karmaşık şifreler kullanmanızı, sık sık değiştirmeyi ve her hesap için farklı bir şifre kullanmayı tavsiye eder.

Yine de bazen şifreleri paylaşmanız gerekir. İOS 11’de Apple, Wi-Fi şifrelerini diğer cihazlarla paylaşmayı kolaylaştırdı. Şimdi Apple, AirDrop aracılığıyla diğer şifreleri paylaşmanıza izin veriyor.

Otomatik oluşturulan şifrelerin bir başkası tarafından okunması hiç bir zaman kolay değildir, kopya ve yapıştırma her zaman bir seçenektir, ancak bu şifrenin bir yerde güvenli bir şekilde saklanmasına geri döndük. İOS 12’de AirDropping bir şifre mükemmel bir çözümdür.

 1. Ayarlar’ı açın ve Şifreler ve Hesaplar’a dokunun.
 2. Web Sitesi ve Uygulama Şifreleri’ni seçin ve paylaşmak istediğiniz hesabı bulun.
 3. Kullanıcı adını veya şifreyi yazarak ve AirDrop’u seçerek paylaşabilirsiniz. Daha sonra paylaşmak için yakındaki bir kişiyi seç.
 4. Doğrudan bir alana yapıştırmak için bir şifre kopyalamayı da seçebilirsiniz; veya bir belgeye, bir e-postaya veya mesaja.

Meraklı gözlerden gelen mesajları gizlemeye yardımcı olması için iMessage’da Görünmez Mürekkebi kullanabileceğinizi unutmayın.

3-Yüz Kimliği için Alternatif Görünüm veya İkinci Yüz Yüze Ekle

Yüz Kimliği için Alternatif Görünüm veya İkinci Yüz Yüze Ekle

iOS 12 Özelliği

Çoğunlukla, Yüz Kimliği çok iyi çalışıyor. Genellikle Touch ID’den daha hızlı ve daha kullanışlı ve uzun, güvenli bir şifre yazmadan kesinlikle daha hızlı. Beni yanlış anlamayın, Touch ID ile ilgili bazı şeyler var, gerçekten özledim, ama çoğu kez Face ID, çoğumuzun beklediği tren enkazı değil.

Face ID ile ilgili duyduğum en büyük tutamaçlardan biri, ikinci bir yüz ekleyememeniz veya uyanma gibi belirli durumlarda bir yüzü tanımıyor olmanızdır. Şimdi iOS 12’de Apple, kullanıcıların alternatif bir görünüm oluşturmasına izin veriyor. Bu, kullanıcıların artık Apple’ın bunu yapmadıysa bile ikinci bir yüzü ayarlayabileceği veya Yüz Kimliği’nin belirli durumlarda onları daha iyi tanımasına yardımcı olacak şekilde kullanabileceği anlamına gelir.

Seni bilmem ama sabah uyandığımda, her zamankinden daha korkutucu görünmemekle kalmam, kafamın yarısı hala yastığın içinde. Yastığımda kafamla alternatif bir görünüm kuruyorum ve aslında yaptığından çok daha iyi çalışıyor.

Yani şimdi “uyandım” yüzünüzle mücadele ediyorsanız ya da yarı zamanlı işiniz maske, gözlük veya yüzünüzü büyük ölçüde değiştiren başka bir şey kullanmanızı gerektiriyorsa, cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Alternatif görünümünüzü ayarlamak için onu bulun.

 1. Ayarlar
 2. Yüz Kimliği ve Şifre Kodu
 3. Alternatif Görünüm Kurma

Bu, yüzünüzün tüm açılarını ayarlamak için Face ID taramasından geçmenizi isteyecektir.

2-QR Tarayıcısını Kontrol Merkezinden açın

QR Tarayıcısını Kontrol Merkezinden açın

iOS 12 Özelliği

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak QR kodlarını otomatik olarak taramak için Kamera uygulamasını kullanabilirsiniz . Bu özelliğe 3D Touch ile hızlıca erişebilirsiniz, ancak iOS 12’de Kontrol Merkezi’ne bir QR tarayıcı kontrolü de ekleyebilirsiniz. Bu yüzden çok fazla QR kodu tararsanız, bu özellik tam size göre.

 1. Ayarlar
 2. Kontrol Merkezi
 3. Kontrolleri Özelleştirin Tarama QR Kodu kontrolünü Kontrol Merkezinize ekleyebilirsiniz.

Kontrol Merkezine erişmek için ekranın sol üst köşesinde aşağı doğru kaydırın ve taramak için QR Kodu simgesine dokunun. Aklınızda bulundurun, QR tarayıcı gerçekten sadece Kamera uygulamasıdır… bu yüzden Kamera açılmasından farklı değil. Yüzler ve diğer öğeler gibi, QR kodları otomatik olarak algılanır.

1-Sadece bir Kaydırma ile Yüz Kimliği Yeniden Dene

Sadece bir Kaydırma ile Yüz Kimliği Yeniden Dene

iOS 12 Özelliği

Face ID bizi tanımazken hepimiz o anımız vardı. Belki de çok yakın ya da çok uzaktayız, belki güneş yüzümüze vuruyordu, ya da belki de kamera tavanı işaret ediyordu. İOS 11’de bir şifre girmeniz istenir. Ekranı kapatıp tekrar açarak veya alttan ve arkadan aşağı kaydırarak (bazen bu şekilde çalıştı) veya cihazı tekrar indirip kaldırarak taramayı yeniden başlatabilirsiniz; Ancak, bu seçeneklerin tümü yavaş, güvenilmez ve belirsizdir.

iOS 12, kullanıcıların parola sorulunca yeniden tarama yapabilmelerini sağlayarak bunu düzeltir. Bu kadar. Yani şimdi esnendiğinde ve telefonun bir şifre sorduğunda, sadece yukarı kaydırın. Ya da, çok fazla esniyorsan, esneme alternatif bir görünüm oluşturmayı düşünün.

iOS 12 Özelliği Hakında düşüncelerimiz

İOS 12, yüzeyde biraz cansız görünebilirken, gerçek şu ki, fantastik bir mobil işletim sistemine pek çok rafine etme özelliği getiriyor. Apple’ın harcadığı zaman, her gün yaptığımız küçük işleri, daha hızlı, daha sezgisel ve oldukça basit .

Okuduğunuz için teşekkürler!

CEVAP YOK

tartışmaya katıl