Genel

En Yaygın iPhone XS Şikayetleri Ve Bunları Nasıl Çözebiliriz!

En Yaygın iPhone XS Şikayetleri ni sizler için bir araya getirdik.

İPhone XS ve iPhone XS Max, iPhone X selefine göre şüphesiz önemli yükseltme. Daha iyi bir kamera, daha hızlı işlemci ve genel özellikleriyle, 2018 iPhone’lar Apple’ın şimdiye kadar yaptığı en iyisidir.

Bununla birlikte, kullanıcıların yeni akıllı telefonlar hakkında şikayet ettikleri birkaç şey var. Pürüzsüz selfies’ten şarj sorunlarına kadar, yeni el cihazları ile birkaç hata ve diğer sorunlar var.

Neyse ki, çoğu durumda, sorunu kolayca hafifletebilir veya düzeltebilirsiniz! En Yaygın iPhone XS Şikayetleri (ve Bunları Nasıl Çözebiliriz) hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1-Mobil Ağ ve Wi-Fi Hızları

iPhone XS Şikayetleri

iPhone XS Şikayetleri

IPhone XS ve iPhone XS Max, 4×4 MIMO’nun tanıtımı sayesinde son jenerasyona kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş LTE hızlarına sahip olacaktı ve bu “Anten”  çok şaşırtmıştı.

Temel olarak, iPhone XS veya XS Max kullanıcılarının iyi bir yüzdesi vasat bir kısmı wifi bağlantı ve LTE hızlarını yavaşlık bildirmiştir.

Bu, son nesil Apple telefonlarından dahada  yavaş olmuştur. Diğer kullanıcılar, cihazlarının standart Wi-Fi ağlarını tercih ettiklerini ve standart altı hızlara neden olduğunu belirttiler.

Bu, tüm iPhone XS veya XS Max cihazlarını etkilemiyor. Ancak, etkilendiyseniz iTunes aracılığıyla bir yedeği kullanmadan tam olarak geri yükleme işlemi, LTE hızını ve Wi-Fi bağlantı sorunlarını tamamen giderebilir!

2- Şarj Ederken Sorunlar

iPhone XS Şikayetleri

iPhone XS Şikayetleri

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, bir dizi iPhone XS ve XS Max sahipleri, Lightning kablosuyla bir duvar adaptörüne takıldığında yeni cihazlarının düzgün şekilde şarj edilmesine ilişkin sorunları bildirdi.

Cihaz, uyandığında ya da hiç şarj olmadığı görüldü. Sorunun ne kadar yaygın olduğu net değil de, tüm iPhone XS veya XS Max cihazlarını etkiliyor gibi görünmüyor. Ancak geçen hafta bu konuda birçok şikayetler gelmeye başladı.

Bunun bir yazılım hatası olduğu ve iOS 12.1’in düzeleceğini umuyoruz. Bu arada şunları deneyebilirsiniz:

1-Farklı bir Şarj kablosu veya Qi şarj cihazı kullanma .

2-Takıldıktan sonra uyandırmak için yeniden  dokunmak.

3-veya iPhone’unuzu yeniden başlatmak.

3-Selfie Yumuşatma

iPhone XS Şikayetleri

iPhone XS Şikayetleri

İPhone XS veya XS Max selfies’leriniz çok iyi görünüyor mu? Görünüşe göre, bazı yüksek profilli YouTuber ‘lar da dahil olmak üzere yeni 2018 cep telefonlarında resimler çeken pek çok kullanıcı bunu düşündü.

 neredeyse bir güzellik filtresi gizlice kullanıcı bilgisi veya girişi olmadan eklenmiş sanki. Ama aslında, bir hata ya da güzellik modu değil.

Bunun yerine, Smart HDR sayesinde agresif gürültü azaltma ve çoklu pozlama birleşimi kombinasyonudur . Akıllı HDR’yi

  1. Ayarlar
  2. Kamera
  3. Akıllı HDR’yi kapatabilirsiniz.

Yine de bazı düzleştirmeler fark edebilirsiniz, ama aslında amaçlanan davranış.

4-Uymayan iPhone XS Kılıfları

iPhone XS Şikayetleri

iPhone XS Şikayetleri

İPhone XS, iPhone X’in doğrudan bir halefi. Bu nedenle, iki cihazın temelde aynı olan bir form faktörünü paylaşmasını beklersiniz. Ama öyle mi?

Aslında, iPhone XS üzerindeki kamera çarpması aslında biraz daha geniş ve iPhone X’lerden daha uzun.

 Bu nedenle, üçüncü parti iPhone X kılıfları yeni 2018 cihazına düzgün şekilde uymuyor 

Bu sorunun tek “düzeltmesi” sadece iPhone XS için özel olarak tasarlanmış bir kılıf satın almaktır.

 Üçüncü taraf perakendeci sitelerinde, bu zor olabilir. Bu yüzden  tanınmış markaların web sitesinden doğrudan satın alın yada orjinal apple ürünleri kullanın.

5-Şarj Süreleri

iPhone XS Şikayetleri

iPhone XS Şikayetleri

İPhone XS ve XS Max, görünüşe göre daha iyi pil ömrü beklentilerine (Apple’a göre) rağmen iPhone X’ten biraz daha kısa pil ömrüne sahip olabilir.

Benzer şekilde, birçok kullanıcı standart 5W şarj kablosu tarafından sağlanan vasat şarj süreleri hakkında şikayetçi . Bu özellikle doğrudur çünkü yeni iPhone’lar USB-C hızlı şarjı desteklemektedir. Ne yazık ki, bu konuyla ilgili bir düzeltme söz konusu olsa da, tam anlamı ile düzeltmek zor gibi görünüyor.

Temel olarak, daha fazla para harcamanız ve farklı bir şarj cihazı kullanmanız gerekir. Bir birinci taraf Apple Lightning ile USB-C kablosuna almanızı öneririz , ancak üçüncü taraf bir USB-C güç adaptörünü tercih edebilirsiniz . Ancak, yalnızca güvenilir markalardan veya perakendecilerinden bir tane almalısınız.

tartışmaya katıl