Genel

iOS 11 Kullanım Oranı %85 Ulaştı.

Apple’ın geliştiricilere yönelik App Store destek sayfasında bugün güncellenen istatistiklerine göre, Apple’ın iOS 11 işletim sistemi 3 Eylül itibarıyla cihazların yüzde 85’ine kurulmuştur .

En son olarak istatistlikler 31 mayısta güncellenmişti. O tarihte  iOS 11  kullanım oranı %81 civarındaydı.Son bir kaç ayda % 4 lük bir artış oldu.

Apple’nın yaklaşan etkinliğinde tanıtılması beklenen ios 12 işletim sistemine yaklaştıkça  kullanım oranında doğal olarak bir yavaşlama başladı.

Hatırlanacağı gibi temmuz ayında en son güncelleme  iOS 11.4.1 olarak gelmişti.

iOS 11

iOS 11

İOS 11‘in% 85’i iOS cihazlarında kuruluyken,% 10’u iOS 10’u kullanmaya devam ediyor ve% 5’i iOS 8 veya iOS 9 gibi daha eski bir iOS sürümünü kullanmaya devam ediyor.

HomeKit hatası , Spectre ve Erime kırılganlıkları ve Apple’ın eski iPhone’ların performansını düşüren iPhone yavaşlama tartışması

Muhtemelen iOS 11‘in benimsemesini etkiledi.  Apple ios 11 deki bazı hatalardan ders almış olacak ki yeni sürümde tüm çalışmalarını bu konular üzerinde odakladı.

Başlıca odak noktalarından biri, eski cihazlarda performansı artırmaktı ve iOS 12, daha hızlı uygulama başlatma süreleri, daha hızlı yükleme süreleri ve işletim sistemine daha hızlı bir his veren iOS 11’den daha iyi bir performans sergiledi.

Şuan piyasada olan beta sürümlerden görüldüğü üzere ios 12 benimsemesi daha hızlı olacak gibi.

Apple’ın 12 Eylül’de iOS 12’nin ana sürümünü yayınlamasını bekliyoruz.

Bundan sonra, Apple iPhone’un 21 Eylül Cuma günü piyasaya sürülmesinin beklendiği iki gün öncesinde, 19 Eylül Çarşamba günü iOS 12’yi piyasaya sürecek.

 

tartışmaya katıl