Genel

İOS 12.0.1 Çıktı.Şimdi Hemen İndirin!

Apple bugün iOS 12 işletim sistemine yapılan ilk resmi güncelleme olan iOS 12.0.1 güncellemesini yayınladı. Güncellemeye erişmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. 

Bugünün güncellemesi, iOS 12 kullanıcılarını rahatsız eden çeşitli yüksek profilli hataları düzeltiyor. Apple, iPhone ve iPad için bugün iOS 12.0.1 sürümünü kullanıma sunuyor. 

Bu, iOS 12 ve iPhone XS için Eylül ayındaki sürümlerinden beri ilk hata düzeltmesi güncellemesi. Apple, iOS 12.0.1’de bir ipucu tarafından tespit edilen sürüm notlarına göre iOS 12.0.1’de giderilen beş sorunu açıklamaktadır:

iOS 12.0.1, iPhone veya iPad’iniz için hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içerir. Bu güncelleştirme: 

 -Bazı iPhone XS cihazlarının bir şarj kablosuna bağlandığında hemen şarj edilmemesi sorunu giderildi

– iPhone XS cihazlarının 5 GHz yerine 2,4 GHz’de bir Wi-Fi şebekesine yeniden katılmasına neden olabilecek bir sorunu giderir

–  iPad klavyesindeki “.? 123” anahtarının konumu düzeltir

– Altyazıların bazı video uygulamalarında görünmeme gibi  sorunu giderir 

– Bluetooth’un kullanılamayacağı  sorunu giderir 

– Apple yazılım güncelleştirmelerinin güvenlik içeriği hakkında bilgi için, lütfen burayı ziyaret edin. web sitesi: https://support.apple.com/kb/HT201222

İOS 12.0.1

Yeni donanım piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu yaygın olarak bildirildi . Sorun, bazı durumlarda şarjın beklendiği gibi yapıldığından emin olmak için Lightning kablosunun gösterilmesini ve bağlanmasını gerektiriyordu.

Apple zaten iOS 12.1 beta 2’de bu sorunu ele aldı ve bugünün iOS 12.0.1 sürümü, iOS 12’ye yönelik daha büyük bir güncelleme yapılmadan önce tüm kullanıcılara düzeltme getiriyor. Bazı kullanıcılar, Apple’ın yalnızca iPhone XS’den sürüm notlarında bahsetmesine rağmen, bu sorun, iOS 12’yi çalıştıran eski iPhone’ları ve hatta iPad’leri etkilediğini bildirdi.

Güncelleştirme, sürüm notlarına göre iPad’deki rahatsız edici klavye değişikliğini de ele alıyor.

tartışmaya katıl