Genel

iOS 12.1 Beta 5 yayınlandı!Şimdi Hemen İndirin.

  Apple, bugün itibariyle iOS 12.1 Beta 5 sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu. Dördüncü beta sürümünü yayınladıktan bir hafta sonra ve iOS yazılımının önemli bir yeni sürümü olan iOS 12’yi yayınladıktan bir ay fazla sonra 5.beta sürümünü kullanıma sürmüş oldu.

Kayıtlı geliştiriciler, geliştirici Merkezi Developer Center’dan yüklendikten sonra yeni iOS 12.1 Beta 5 sürümünü Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden indirebilir.

iOS 12.1 Beta 5 çıktı!

Güncellemenin  detayları henüz açıklanmadı, ancak iOS 12 Beta 5 ile sunulan bir yenilik görünmüyor. Yaklaşık 330 MB’lık bu güncelleme tahmin edebileceğiniz gibi hata düzeltmeleri ve güvenlik yamaları ile geliyor.

iOS 12.1 Beta 5

iOS 12.1 Beta 5

Ayrıca İOS 12.1, Apple’ın iPhone XS ve XS Max’e geleceğine söz verdiği birkaç yeni özellik içeriyor . Beta , fiziksel bir SIM kart kullanmaya gerek kalmadan bir cep telefonu planını bir taşıyıcıdan etkinleştirmenizi sağlayan dijital bir SIM olan eSIM için destek sunuyor. 

iOS 12.1 Beta 5

iOS 12.1 Beta 5

İOS 12.1 güncellemesi, fotoğraf çekmeden önce Portre Modu fotoğraflarınızın alan derinliğini ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir Gerçek Zamanlı Derinlik Kontrolü özelliği sunar. Şu anda, iOS 12’de Derinlik Kontrolü yalnızca çekim sonrası düzenleme için kullanılabilir. 

Fotoğraf çekerken ekranın üstündeki “F” simgesine dokunursanız, görüntüdeki arka plan bulanıklığını ayarlamak için Derinlik Kontrolü’nü kullanırsınız. 

 

Bu iPhone XS ve XS Max özelliklerine ek olarak, iOS 12 .1, beta testi sırasında iOS 12’den kaldırılan Grup FaceTime özelliğini yeniden sunuyor. 

Grup FaceTime, iPhone ve Mac kullanıcılarının, yeni kamera efektleri özellikleri dahil olmak üzere, bir kerede 32 katılımcıyla görüntülü ve sesli sohbetler yapmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. 

Güncelleme ayrıca , kızıl saçlı, gri saç, kıvırcık saçlı, soğuk yüzlü, parti yüzü, yüzü suratlı, mango, kanguru, tavus kuşu, cupcake ve daha fazlasını içeren seçeneklerle iPhone’lar ve iPad’lere 70’den fazla yeni emoji ekliyor . 

tartışmaya katıl