Genel

iOS 12.1 Beta Güncellemesi Çıktı. Şimdi İndirin!

Dün akşam Apple, iOS 12.1 Beta ‘nn ikinci sürümü, ilk beta sürümünü yayınladıktan yaklaşık iki hafta sonra kayıtlı geliştiricilere sundu.

iOS 12.1, Apple’ın yeni iOS 12 mobil işletim sisteminin ilk güncellemesi. İPhone XS ve iPhone XS Max cep telefonlarına birçok vaat edilen özellik ekliyor ve

iOS 12’nin son sürümünden kesilen önemli bir özelliği geri getiriyor. İOS 12.1 Beta 2 hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin!

eSim Desteği

iOS 12.1 Beta

iOS 12.1 Beta

Özellikle iOS 12.1, yeni telefonlardaki gömülü eSIM desteğini içeriyor. Bu, yeni iPhone sahiplerinin Apple’ın çift SIM, çift bekleme özelliklerinden yararlanmasına olanak tanıyacak. 

Başlatıldığında, kullanıcılar cihazlarında iki ayrı hücresel hatta ve telefon numarasına sahip olacaklar. Tabii ki, taşıyıcıların bu özelliği açması gerekecek,  iOS 12.1’in yayınlamasından sonra gerçekleşmesi muhtemel.

Gerçek Zamanlı Derinlik Kontrolü

iOS 12.1 Beta

iOS 12.1 Beta

Yeni güncelleme ayrıca, iPhone XS ve iPhone XS Max’e Portre Modu fotoğrafları için gerçek zamanlı Derinlik Kontrolünü sunuyor.
 Şu anda, iOS 12’deki Derinlik Kontrolü, bir fotoğraf çekildikten sonra alan derinliğini düzenlemeye izin veriyor. 
iOS 12.1, bir fotoğraf çekilirken kullanıcıların o bokeh etkisini kontrol etmesine izin verecek.

Grup FaceTime

iOS 12.1 Beta

iOS 12.1 Beta

iOS 12.1 ayrıca , Apple’ın test için ek zamana ihtiyaç duyması nedeniyle iOS 12’nin son sürümünden kaldırılan iPhone serisine Grup FaceTime’ı yeniden sunuyor . 

Grup FaceTime, 32 katılımcıya video ve sesli sohbet olanağı sağlar. Bu özellik ayrıca birkaç yeni kamera efekti içeriyor.

Yeni Emoji Çok Yakında

iOS 12.1 Beta

iOS 12.1 Beta

 

Apple ayrıca Salı günü yaptığı açıklamada, iOS 12.1’in son sürümüyle birlikte 70’ten fazla yeni emoji karakterinin geleceğini duyurdu. 

Bu kırmızı saçlı, gri saç ve kıvırcık saçlar, kel emoji ve ek ifade, gıda, spor ve hayvan karakterleri ile yeni emoji içerir.

Muhtemelen, iOS 12.1’de, Apple’ın yeni ve eski telefonlarındaki yeni sorunları ele alacak birtakım kaput altı özellikler, hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri de yer alacak. 

Özellikle, güncelleme  bazı aygıtları etkileyen şarj sorununu giderir .

iOS 12.1 Geliştirici Beta 2 Nasıl Alınır

iOS 12.1 Beta

Kayıtlı Apple geliştiricileri artık iOS 12.1 beta 2’yi geliştirici portalından indirebilir veya uygun yapılandırma profili bir cihaza yüklüyse, bir over-the-air güncelleme olarak kullanılabilir.

 Apple’ın beta sürümlerinin her zamanki zaman çizelgesine dayanarak, iOS 12.1 beta 2’nin herkese açık bir sürümü bu hafta yayınlanacak bir sürüm bekliyoruz.

 

CEVAP YOK

tartışmaya katıl