Genel

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler hepsi birbirinden güzel

Apple’ın  bu hafta başında piyasaya sürdüğü beta sürümü  İOS 12.1’deki Yeni Emojiler güncellemesiyle birlikte 70 den fazla emoji ortaya çıktı.Örneğin, soğuk surat, yüz, kalp, kızıl saçlı, beyaz saç, saç, papağan, kuğu gibi Lama, mango, kek ve daha fazlası. 

Son birkaç yıl boyunca, emoji kullanımı dünya genelinde giderek yaygınlaşmaya başladı ve birçok iOS kullanıcısı artık metin mesajlarına, sosyal medya bağlantı noktalarına ve daha fazlasına eklenecek yeni emoji karakterleri içeren iOS güncellemelerini sabırsızlıkla bekliyor. 

2018 emoji sürümü , yüzlerden ve insanlardan gıdaya, hayvanlara ve ortak ev eşyalarına kadar çeşitli kategorilerde yeni emoji içerir . İOS 12.1’de gelen her yeni emoji, kategoriye göre düzenlenmiştir. 

Yeni yüzler: Kalplerle yüz, sıcak surat, soğuk surat, yüz yüze, yüzlü ve yalın yüz. 

İOS 12.1'deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler

Yeni insanlar: Kızıl saçlı erkek / kadın, beyaz saçlı erkek / kadın, kıvırcık saçlı erkek / kadın, saçsız erkek / kadın, süper kahraman (erkek ve kadın), ve süpervizör (erkek ve kadın). 

İOS 12.1'deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler

Vücut parçaları: Bacak, ayak, diş ve kemik. 

 

İOS 12.1'deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler

 

Giysiler: Gözlükler, laboratuvar önlüğü, yürüyüş botu ve düz ayakkabı

İOS 12.1'deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler

Oyuncaklar: Oyuncak ayı, yapboz ve satranç piyonu. 


Spor: Kaykay, lakros, voleybol ve uçan disk. 


Hayvanlar: Rakun, Lama, su aygırı, kanguru, porsuk, kuğu, tavus kuşu, papağan, ıstakoz ve sivrisinek. 


Bilim: Mikrop, test tüpü, petri kabı, DNA. 


Ev eşyası: Losyon şişesi, sabun, sünger, emniyet pimi, süpürge, kağıt rulosu, ip ve iplik. 


Gıda: Mango, yapraklı yeşil, simit, tuz, ay pastası ve kek. 


Rastgele nesneler: Pusula, tuğla, bavul, havai fişek, kırmızı zarf, nazar muska (nazarlık), makbuz, alet kutusu, yangın söndürücü, sepet, sonsuzluk sembolü ve korsan bayrağı. 

 

İOS 12’deki tüm yeni emojilere ek olarak, mevcut emoji için bazı ince ayarlar da var. En önemlisi, iPhone emoji, Home düğmesi veya çerçevesiz iPhone 8’den ziyade iPhone XS gibi görünmesini sağlamak için bir tasarım revizyonu yaptı .

İOS 12.1'deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’deki Yeni Emojiler

İOS 12.1’de yer alan Emoji,

bu yılın Haziran ayında sonuçlandırılan ve piyasaya sürülen Unicode 11’den geliyor. Sık sık Apple ve diğer teknoloji şirketlerini yeni emoji uygulamak için birkaç ay sürer, çünkü sanat eserinin her yeni karakter için yaratılması gerekir.İOS 12.1 beta test sürecinde hala erkendir, bu yüzden güncellemenin dahil olduğu yeni emojinin piyasaya sürüleceği net değil. Ekim sonunda veya kasımın başında gelmesi muhtemeldir.
İOS 12.1’de gelen yeni emoji hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl