Genel

iOS 12 Beta 11 Yayınlandı! Şimdi İndirin

Apple, test amaçlı geliştiricilere , onuncu betayı yayınladıktan  dört gün sonra  ,  iOS 12 Beta 11 Yayınlandı. Apple ayrıca, halka açık Beta Yazılım Programı’na kayıtlı kullanıcılar için iOS 12 Public Beta 9 sürümünü de kullanıma sundu.

iOS 12 Beta 11 ‘da çok bir değişiklik yok.Daha sonraki beta’lar daha az değişiklik gösterdiler çünkü beta test döneminin sonuna yaklaşıyoruz. Apple’ın iOS 12 Beta 11 sürümünde performans geliştirmelerine ve kararlılık iyileştirmelerine odaklandığı görülüyor.

İos 12 Beta 11 Nasıl Yüklenir?

IOS 12 Beta 11  sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor.Yalnız şimdiden söyleyelim bu konuda sorumluluk kabul edilmez.İos 12 Beta 11 ’i yinede denemek isteyenler buraya tıklayarak yükleyebilir ve geliştirici hesabınız olmadan iOS 12’yi test edebilirsiniz.

Performans sorunları, elbette, herhangi bir yazılımın beta sürümleriyle,ortaya çıkması doğaldır. Apple, özellikle geliştirici beta sürümleri konusunda, günlük sürücü cihazlarına yüklememeyi uyarıyor,insanların rutin olarak göz ardı ettiği tavsiyeler konusunda olabilecekler için Apple’ı suçlayamazsınız!

iOS 12

iPhone’ları ve iPad’leri, özellikle daha eski modelleri daha hızlı ve daha duyarlı hale getirmek için işletim sistemini  yenileyen Apple ile birçok yeni özellik sunuyor.

İPhone X’de, hem Mesajlar hem de FaceTime’da kullanılabilecek özelleştirilebilir, kişiselleştirilmiş, insansı Animoji olan “Memoji” ile birlikte yeni Animoji karakterleri var ve bu uygulamaların her ikisinde de yeni kamera efektleri var.

Apple, ilk olarak iOS 12’de Grup FaceTime desteğini sunmayı planladı , ancak özellik iOS 12 beta 7’de kaldırıldı ve daha sonra iOS 12’ye yönelik bir sonraki güncellemeye kadar yeniden kullanılmayacak.

Siri, iOS ses komutları ile etkinleştirilebilen birinci ve üçüncü taraf uygulamalarını kullanarak çok adımlı özelleştirilmiş otomasyonlar oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir Kısayollar özelliği ile iOS 12’de daha akıllıdır.

Kısayollar, Apple’ın Geliştirici Merkezi’nden beta olarak sunulan Kısayollar uygulaması aracılığıyla oluşturulabilir .

Apple , iPhone ve iPad’inizdeki uygulamalarda ne kadar zaman harcadığınızı takip etmenizi sağlayan Screen Time ile iOS 12’ye kapsamlı zaman yönetimi ve izleme araçları oluşturdu .

iOS-12-Beta-11

iOS-12-Beta-11

Güncelleme Rahatsız Etmeyin, basit ve yeni Yatmadan önce Rahatsız Etmeyin özelliği gece rahatsızlıklarını ve uyku kesintilerini azaltıyor.Gruplandırılmış Bildirimler, gelen bildirimlerin daha kolay görüntülenmesini ve yönetilmesini sağlarken, yeni bir Anında Arama özelliği, bildirim ayarlarınızı bildirim ekranına göre Kilit ekranında doğrudan ayarlamanızı sağlıyor.

 

Apple Haberler’in yeni bir Gözat özelliği var, Stoklar uygulaması yeniden tasarlandı ve iPad’e getirildi, iBooks yeni bir görünüm ve yeni bir adla yenilendi.Apple Kitaplar  ve Sesli Notlar iCloud desteği ve iPad ile yenilendi.

ARKit 2.0, iki kişinin aynı AR ortamını ayrı cihazlarda görmesine izin veren paylaşılan deneyimler ve AR deneyimlerinin birden çok oturumda kaydedilmesini sağlayan kalıcılık gibi yeni özellikler sunuldu.

Ayrıca AR yeteneklerini kullanarak nesneleri ölçmek için yeni bir Apple yapımı ölçme uygulaması var .

iOS 12, yeşillik, havuzlar, binalar, yaya yolları ve diğer harita öğelerini daha doğru bir şekilde gösterecek yeni bir Apple tarafından tasarlanan Maps motorunu kullanan yenilenmiş bir Google Haritalar uygulaması içeriyor.

Yeni Haritalar, trafik, gerçek zamanlı yol koşulları, inşaat alanları gibi iyileştirmeler içeriyor. Ayrıca, Apple’ın değişiklikleri daha hızlı bir şekilde ortaya koymasını ve düzeltmesini de mümkün kılacak.

iOS-12-Beta-11

iOS-12-Beta-11

iOS 12 hangi cihazlara gelecek?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

CEVAP YOK

tartışmaya katıl