Genel

İos 12 Beta 7 Çıktı

Eylül ayı başında beklenen sürümle karşımıza çıkmaya hazırlanan iOS 12 beta 7 versiyonu ile bu akşam çıktı.Bakalım yeni sürümde neler değişmiş.

iPhone ve iPad için iOS 12 beta 7, bir önceki beta sürümünden sadece bir hafta sonra yayınlandı. Son beta sürümü, Ana Uygulamanın varsayılan duvar kağıdı seti, güncellenmiş simgeler ve diğer küçük ince ayarlarda yapılan değişiklikleri içeriyordu. Bugün piyasaya sürüldüğü anda yeni yapıya gireceğiz ve değişmiş olan herhangi bir özellik ile güncelleyeceğiz.

IOS 12 beta 7 de yeni neler var

Grup FaceTime kaldırıldı(Bu özellik sayesinde FaceTime’da aynı anda 32 kişi sohbet edebiliyor. Apple ilerleyen aylarda bir güncelleme ile bunu geri getireceğini bildiriyor.)
Her uygulamayı başlatmadan önce dikkate değer performans sorunları, beta 7’de giderildi.
Fotoğraflar içeren Mesajlar için yeni açılış ekranı
Uygulamanın yenilenmiş simgesi, şimdi yatay görünüm 

ios-12-beta-7

ios-12-beta-7

ios-12-beta-7

ios-12-beta-7

iOS 12’de, özellikle eski cihazlarda performans iyileştirmeleri de dahil olmak üzere iPhone ve iPad için birkaç önemli değişiklik içeriyor; Paylaşılan deneyimleri ile ARKit 2.0; Fotoğraflarda rafine arama ve paylaşma; Üçüncü parti uygulamalarda Siri erişimi ve İş Akışı temelinde Siri Kısayolları; Stoklar, Sesli Notlar, Apple Kitaplar ve Apple Haberler güncellemeleri; Rahatsız Etmeyin, daha yönetilebilir bildirimler ve Ekran Saati ebeveyn denetimleri de dahil olmak üzere yönetim özelliklerini kullanın; Mesajlarda Memoji; 32 kullanıcıya kadar FaceTime; ve daha fazlası.

IOS 12 Beta 7 sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor.Yalnız şimdiden söyleyelim bu konuda sorumluluk kabul edilmez. iOS 12 Beta 7’yi yinede denemek isteyenler buraya tıklayarak yükleyebilir ve geliştirici hesabınız olmadan iOS 12’yi test edebilirsiniz.

iOS 12 hangi cihazlara gelecek?

Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

CEVAP YOK

tartışmaya katıl