Genel

En Can Sıkıcı 7 İOS 12 Özelliğini Kapatma

Apple sürekli iOS ‘u daha iyi hale getirmek için çalışıyor ve mobil işletim sisteminin her nesil genellikle hayatımızı biraz daha kolay hale getirmek için yeni özellikler veya değişiklikler tanıtıyor. Ama bu durum her zaman böyle değil.

İos’un her sürümünde, genellikle çoğu kullanıcı için kötü uygulanan veya sadece rahatsız edici olan birkaç özellik vardır ve iOS 12’de farklı değildir. Apple‘ın en son yazılım güncelleme sindeki yedi en can sıkıcı özellik hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin, iOS 12 ve nasıl kapatılır!

1-Siri Önerilerini Devre Dışı Bırakmak

Ios 12 Siri Suggestions Featured 960x540
ios 12

Siri, iOS 12’de çok daha akıllıdır. Ancak, yararlı otomasyon özellikleriyle birlikte, fark edebileceğiniz Siri önerileri adında yeni bir bildirim kategorisi de var. Yararlı olsalar da, biraz can sıkıcı da olabilirler. Kilit ekranındaki Siri Önerileri zevkinize uygun değilse, aşağıdakilere giderek devre dışı bırakabilirsiniz:

1- Ayarlar

2-Siri ve Arama

3-Aramadan veya Ara’daki önerileri devre dışı bırakmak için seçim düğmesini çevirin.

2-Yanlışlıkla Apple Ödeme İstemlerinden Kurtulun

Apple Pay Cash
ios 12

Ana Ekran düğmesi olan bir iPhone veya uçtan uca bir cihaz kullanıyor olsanız da, istemeden yanlışlıkla Apple Pay’i Ana ekranda istediğinizden daha fazla etkinleştirebilirsiniz. Neyse ki, bu sıkıntı etrafında bir yolu var.

 1. Ayarlar
 2. Cüzdan ve apple ödeme
 3. Ardından, Yan Tıklama Düğmesini veya Ana Sayfa Düğmesini Çift Tıklat seçeneğinin yanındaki seçim düğmesine dokunun .

3-USB Kısıtlı Modu’nu Devre Dışı Bırakmak

Usb Sınırlı Mod

USB Sınırlı mod, siber güvenlik için bir kazançtır, ancak yalnızca sabrınızı test edebilir. Temel olarak, herhangi bir USB aksesuarının iPhone’unuza bir saat içinde açılmadıysa bağlanmasını önler; bu, şarj etmek veya CarPlay kullanmak istiyorsanız uygunsuz olabilir.

USB Kısıtlı Modu’ndan rahatsızsanız veya yalnızca iPhone’unuzu hacklerken görmüyorsanız, aşağıdakileri yaparak özelliği devre dışı bırakabilirsiniz:

 1. Ayarlar
 2. Face ID ve Parola
 3. Sonra  USB Aksesuarlar kapatma.

4-Hızlı Arama Düğmesini Devre Dışı Bırakma

Ana Sayfa düğmesi olmayan iPhone’larda bazı kullanıcılar yanlışlıkla hızlı aramayı yan düğme ile aramaya devam ettiklerini anlarlar. Bu sizin gibi geliyorsa, hızlı arama özelliğini devre dışı bırakmanın bir yolu vardır. 

 1. Ayarlar
 2. Acil SOS
 3. Yan düğmeyle Çağrıyı Devre Dışı Bırak .

5-Ekran Saati Raporlarını Devre Dışı Bırakmak

Sessizce Sunun 540x340

Apple, Akıllı Telefonunuzdaki tüm etkinlikleri izleyen ve size bu veriler hakkında haftalık bir rapor gönderen, Ekran Saati uygulaması biçiminde bir dijital sağlık aracı uyguladı. Ancak  umursamıyorsanız veya Ekran Zamanınızın sizi suçlamasını istemiyorsanız , bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. Haftalık bir Screen Time Report bildirimi aldığınızda, sola kaydırın .
 2. Yönet üzerine dokunun.
 3. Daha sonra Sessizce Teslim Et veya Bildirimleri Kapat’ı seçebilirsiniz .

6-Güçlü Parola Önerilerini Devre Dışı Bırakmak

IOS 12 Güçlü Şifreler Sunulan
 1. Ayarlar
 2. Şifreler ve Hesaplar
 3. Ardından Şifreleri Otomatik Doldur seçeneğinin yanındaki seçim düğmesine dokunun .

7-Fotoğraf Paylaşma

Icloud Bağlantısı

İOS 12’de, Apple fotoğrafların paylaşılma şeklini ustaca değiştirdi. Bir Apple kullanıcısına fotoğraf veya fotoğraf gönderirseniz, fotoğraf yeni Akıllı Fotoğraf Paylaşımı özelliği üzerinden gönderilir ve Mesajlar yoluyla fotoğraf gönderilmesi verilerinize zarar verebilir. Ancak, kişilerinize resim göndermenin başka bir yolu var: bir iCloud bağlantısı. Bu, herhangi bir kişiye, iOS’a veya Android’e fotoğraf göndermenizi sağlar ve gönderilecek veri kadar da yer tutmaz.

 1. Sadece Fotoğrafları başlatın, paylaşmak istediğiniz fotoğrafa veya fotoğraflara dokunun ve Paylaş’a dokunun .
 2. Sonra Kopyala iCloud Bağlantısına dokunun ve gerektiğinde yapıştırın.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl