Genel

Sürpriz Yeni İphone ‘lar Apple Pencil ile Geliyor

Endüstri analizi firması TrendForce, Apple Pencil desteği ve 699 $ başlangıç ​​fiyatı ile 2018 iPhone dizisi için yeni bir dizi tahmin yayınladı.

Artık tahminlerden öte tüm detayları ile netlik kazanan Apple’ın  bu yıl üç yeni iPhone ile piyasaya çıkması kesinleşti gibi. 5.8 inç OLED iPhone X devamı; 6.5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus; LCD ekranlı daha düşük maliyetli 6.1 inçlik ekrana sahip bir ucuz iPhone. Bu dizi çok sayıda kaynak tarafından desteklenmiştir.

Şimdi gelelim bugün ortaya atılan iddialara(Yeni İphone ‘lar Apple Pencil ile Geliyor)

Bugün atılan yeni bir iddia ya göre, iki OLED modelinin Apple Pencil desteği ile geleceği yönünde. Bu durum akıllı kalemlerin satışlarını artıracağı gibi, yeni piyasaya sürülen Galaxy Note 9’ada büyük ölçüde rakip olacak.Bu olasılık daha önce analistler ve medya tarafından tartışılıyordu, ancak bazıları,ünlü Apple gözlemcisi Ming-Chi Kuo dahil  özelliğin en az 2019’dan önce gelmeyeceği yönündeydi.

Ayrıca diğer bir tahmin ise Apple’ın genişletilmiş depolama alanlarını artıracağı yönünde. 64 GB ve 256GB depolamaya ek olarak, TrendForce, iki OLED modelinin de büyük bir 512GB seçeneğine ile gelebileceğini söylüyor. Her iki OLED modeli de 4GB RAM ile gelebilir.

Orta menzil 6.1 inç LCD iPhone için TrendForce, geçen sene iPhone X’e çok benzediğini ancak düşük bir fiyat seviyesinde olmasını bekliyor. Şirket, bunun 64GB ve 256GB bir veri alanı sunulacağını ve 3 GB RAM ile geleceğini söylüyor.

TrendForce, Apple’ın 6.1 inç LCD iPhone’u bu yıl “ana ürün” olarak belirleneceğini bekliyor. Bunun, 2018’de üretilen ve gönderilen toplam iPhone’ların yüzde 50’sini oluşturmasını beklemektedir.

Fiyatlandırma konusunda, analiz firması 6,1 inçlik LCD modelinin 699 dolar ile 749 dolar arasında olacağını söyledi.Yeni iPhone X’in 2017 karşılığı ile son derece benzer olacağı, başlangıç ​​fiyatının ise 899 dolar ile 949 dolar  perakende satış fiyatı olacağı yönünde.Son olarak, TrendForce’un “premium iş segmenti” ni hedeflediği iPhone X Plus, daha önce Apple’ın 5.8 inçlik 2017 amiral gemisinin çıkış fiyat 999 dolar ile piyasaya çıkması bekleniyor.

Apple’ın tedarik zincirindeki iş ortaklarıyla görüşerek komponent maliyetlerini düşürdüğü ve bu sayede iPhone’lardaki fiyatları azaltabileceği söyleniyor. TrendForce, daha düşük maliyetli cihazlara sahip Android markalarının tehdidinin Apple’ın fiyatlandırma stratejisinde düzeltmeye teşvik ettiğini söylüyor.

2018 iPhone serisinin toplam üretim hacminin 83 ila 88 milyon adet olduğu söyleniyor. Ancak iPhone satış hacminin bu yıl sadece marjinal bir şekilde artması bekleniyor.Apple’ın üç yeni iPhone’ları genellikle Eylül ayında gerçekleşen yıllık açılış etkinliğinde göstermesi bekleniyor.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl