Genel

Efsane İphone Samsung savaşı

İphone Samsung savaşı bakalım bizlere daha yeni neler getirecek.

Her ne kadarda aralarında kıyasıya bir rekabet olsada ;Samsung bugün, gelecekte iPhone‘larında kullanacağı  yeni bir “kırılmaz” OLED ekran paneli duyurdu.

Bir basın açıklamasında , Güney Koreli teknoloji devi, yeni OLED panelinin sadece İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (OSHA) için test yapan bir şirket olan Underwriters Laboratory tarafından onaylandığını söyledi.

Underwriters Laboratuvarı, yeni OLED paneli, askeri dayanıklılık standartlarına dayanan çok çeşitli sert testlere tabi tuttu.

İphone Samsung savaşı

İphone Samsung savaşı

 

Sonuç olarak;

  • Kırılmaz OLED panelin , 71 dereceden,  -32  derecesine kadar çeşitli sıcaklıklarda 1.2 metrelik (yaklaşık 4 fit) bir yükseklikten 26 ardışık düşüşe tabi tuttu.
  • Hatta Samsung’un yeni panelii 6 metrelik bir düşüşün ardından normalde ABD askeri standartlarından daha yüksek bir performans gösterdi.

Dayanıklı plastik panel, yalnızca kırılmaz özelliklerinden dolayı değil, aynı zamanda cama çok benzeyen fakat ondan daha hafif, geçirgenliği ve sertliğinden dolayı da taşınabilir elektronik cihazlar için daha uygun olduğu görüldü.

Esnek OLED paneller, özellikle kırılmaz olanlar, akıllı telefonların ötesinde geniş bir kullanım alanına sahip olacak gibi.

Samsung’dan başka Apple da yıllardır esnek OLED ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor .

Resmi bir UL sertifikası ile esnek OLED teknolojisi, tüketici ürünlerinde kullanıma hazır olan panel  dolayısıyla Samsung‘un yeni  akıllı telefonlarda kullanması olası gibi görülüyor.Haberin zamanlaması da çok ilginç bir tarihte yayınlandı.Acaba ne dersiniz samsung bir sürprize imza atıp yeni çıkacak note 9 ekranında kullanır mı?

Teknolojiyi kendi cihazlarında kullanmanın yanı sıra, Samsung Display, Apple iPhone için OLED panellerinin de ana tedarikçisi konumundadır . Bu düzenlemenin yakın gelecekte değişeceğine dair hiçbir belirti yok, bu yüzden iPhone’lar gelecekte yeni esnek OLED teknolojisini sahip olacak gibi gözüküyor.

Son zamanlarda dedikodulara göre Apple yeni iphone modellerinin panellerini LG üretecek denilsede ,Apple Samsungdan vazgeçeceğe benzemiyor.anlaşılan İPHONE SAMSUNG SAVAŞI dost bir şekilde devam edecek gibi.

Siz ne dersiniz bu konuda yorumlarınızı bekliyoruz.

https://news.samsung.com/us/samsung-displays-unbreakable-panel-certified-underwriters-laboratories/

tartışmaya katıl