Genel

Uçan iphone’lar

Uçan iphone’lar

IPhone’un daha önce hiç duyulmamış bazı koşullardan kurtulduğu bilinmektedir. Son zamanlarda bir iPhone X’in haftalarca süren bir nehir macerasında hayatta kaldığını ve çalışma koşullarında geri döndüğünü görmüştük. . Şimdi, bir çift video ortaya çıktı – bunlardan biri iPhone’u bir uçağın bir düşüşünden, diğeri ise “dünyanın en uzun salıncağından yolculuğu” nda bir düşüş yaşadı.

Belki de en ilginç olanı, salıncaktan düşmesidir.  Cansel Yıldırım dünyanın en uzun salıncağı olan    Orlando’daki International Drive üzerinden uçan StarFlyer’i binmişti. Yoldayken kayıt yapıyordu ve birden telefonu elinden kaydı.

Cihaz yere 450 metre düştüğünde, kayıt yapmaya devam etti ve olup biteni çekiyordu. Yolculuk bittikten sonra Yıldırım, cihazını bulmak için iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak düştüğü yeri bulduğunda Iphone hala çalıştığını gördü.

Yıldırım, “Telefonumda hiç kırılmadığı veya çatlamadığı bir şey olmadığını gördüm gerçekten bir mucizeydi” dedi. Videoda, telefon aşağı inerken kayıt yapmaya devam ediyor,cihaz  nihayet yere çarptığını duyduğunuzda, sert ve hızlı rüzgarların hareketi ve sesi kesiliyor. Telefon kamerası yukarı bakar ve Yıldırım’ın uzun yolculuğunu dev swinget’in üzerinde yakalar.

tartışmaya katıl