Genel

İPhone X ‘den iPhone XS ‘e Geçilir mi?

İPhone X ‘den iPhone XS ‘e Geçilir mi? Ne gibi yenilikler var ? Aradaki tüm farkları sizler için bir araya getirdik.

Geçen Hafta Steve Jobs Theatre’da Apple’ın “Gather around” etkinliğinde Apple’ın üç yeni iPhone modeli, yeni bir Apple Watch ve daha fazlasını tanıtımını yapmıştı.

Ve Geçen hafta bildirdiğimiz gibi, Apple artık iPhone X satmıyor.Peki İphone X’den İphone XS geçmelimiyiz? Ne gibi değişiklikler var öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu yılki iPhone yenilemesi, iPhone için birçok yıl gibi, inanılmaz derecede çarpıcı değişiklikler getirmiyor .

özellikle de geçen sene getirilen iPhone X ile karşılaştırıldığında.Özellik parite açısından, iPhone X ve iPhone XS birbirine çok yakın.

Her ikisi de, aynı çözünürlüklere sahip 5,8 inç modeller ile OLED ekranlara sahiptir.

HDR10, Dolby Vision ve Super Retina teknolojisi gibi özellikler de aynıdır.

Ayrıca, 3D Dokunma, Yüz Kimliği ve kablosuz şarj da dahil olmak üzere aynı temel özelliklerde aynı.

Apple, iPhone XS’in iPhone X’ten daha hızlı kablosuz şarj edilebileceğini söylüyor ,ancak belirli detaylar açık değil.

Dahası, Apple , daha hızlı algoritmalar ve daha hızlı bir güvenlik bölgesi sayesinde , iPhone XS ile Face ID performansının daha hızlı olduğunu söylüyor ,

ancak gerçek dünya kullanımında bu gelişmelerin ne kadar etkiliyor.

İPhone XS ve iPhone XS Max, düzenli olarak seyahat eden ve taşıyıcıları değiştirme ihtiyacı duyan insanlar için büyük bir ek olan çift ​​SIM desteği sunan ilk iPhone modelidir.

Bu yılki iPhone XS ve iPhone XS Max, Apple’ın yeni akıllı A12 Bionic çipine sahip ve şirketin akıllı telefondaki en akıllı, en güçlü çip olduğunu söylüyor.

Apple, A12 Bionic’in A11 Bionic’ten% 15 daha hızlı performansa sahip olduğunu söylüyor. performans çekirdeği ve 4 verimlilik çekirdeği ile yüzde 50’ye kadar daha az güç tüketiyor.

Bu gelişmeler günlük kullanımda ne kadar dikkate değer olacak? Muhtemelen çok dikkate değer değil.

Yoğun oyunlarda veya artırılmış gerçeklik özelliklerinde ekstra güç olduğunu fark ederken, yeni A12 Bionic çip, A11 Bionic çip ile karşılaştırıldığında marjinal bir gelişmedir

Daha fazla hücresel performans için 4 × 4 MIMO , geliştirilmiş su direnci, video için stereo ses kaydı, Sprint’te HPUE ve daha fazlası için dikkat edilmesi gereken çeşitli başka iyileştirmeler vardır .

Birçok ‘s’ yıllarında olduğu gibi, iPhone XS’deki kamera teknolojisi ve özellikleri de güncellendi.

Apple, yeni iPhone XS kamera sisteminin yeni True Tone flaş ve daha hızlı objektif diyaframlarına sahip olduğunu söylüyor.

Yine 12MP telefoto lensin yanı sıra 12MP geniş açılı objektifi de elde edebilirsiniz.

İphone XS

yazılım tarafında, Bokeh ve Derinlik Kontrolü için yeni destek var. Bu, fotoğraf çekildikten sonra arkaplan mavisi ve derinliğini ayarlayabileceğiniz anlamına gelir;

iPhone’unuzda bir görüntü çekimi için mükemmel bir araç seti sunar.

Apple’a göre diğer iyileştirmeler arasında gelişmiş Portre modu selfies, daha az ışıklı detay, daha keskin aksiyon çekimleri ve Smart HDR sayılabilir.

Yükseltmek için tek büyük neden

Ancak, tüm bu iyileştirmelerle birlikte, bazı kullanıcılar için büyük bir değişiklik var: yeni 6.5 inç OLED iPhone XS Max.

İPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone 8’in aksine, iPhone X orijinal olarak 5,8 inçlik bir form faktörü olarak mevcuttu.

Bu ekran kendi başına oldukça büyük olmasına rağmen, ‘Plus’ modelindeki iPhone’ların hayranları, en yeni ve en iyi iPhone’ları istedikleri takdirde küçültmek için birçok yönden zorlandı.

Ancak bu yıl, iPhone X dizisi, iki form faktörüne genişledi: 5,8 inç ve 6,5 inç.

Yeni 6.5 inçlik iPhone XS Max ile, 2688 × 1242 çözünürlük elde edersiniz, bu da 458 piksel / inç inç yapar.

Eklenen ekran boyutuyla iOS, genişletilmiş peyzaj uygulamalarını destekleyerek Mesajlar gibi uygulamalarda iki sütunlu görünüme olanak tanır.

Pil ömrüne gelince , iPhone XS Max, iPhone X’ten 90 dakika daha uzun ömürlü olmalı. Bu arada iPhone XS, iPhone X’den 30 dakika daha uzun.

Sonuç Olarak

Birçok insan için iPhone X’den iPhone XS’e yükseltmenin çok az nedeni var. Ancak, çoğu için en büyük neden, yeni iPhone XS Max’in eklenmesidir.

İPhone X’in daha büyük bir varyantı için özlem duyuyorsanız, o zaman karar oldukça açık: iPhone XS Max sizin için, 1.099 $ ‘lık başlangıç ​​fiyatı (Tr fiyatı henüz açıklanmadı)

Elbette, birkaç küçük iyileştirme var. Yeni altın rengi varyantını denemek istiyorsanız, iPhone XS yükseltmeye değer olabilir.

512 GB depolama alanına ihtiyacınız varsa, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. Dünya seyahatçileri ve dünyanın dört bir yanındaki belirli pazarlar için,

çift SIM desteğinin eklenmesinin göz ardı edilmesi zordur:

Önemli değişiklikler:

  • Yeni ‘Max’ varyantı
  • Kamera geliştirmeleri
  • Altın rengi
  • 512GB varyant
  • Çift sim

Sonuçta, iPhone X hala harika, harika bir telefon  ve piyasadaki birçok telefondan daha iyi.

tartışmaya katıl