Genel

İphone x ile Mükemmel Fotoğraf Çekme Teknikleri

   Bu yazımızda sizlere İphone x ile Mükemmel Fotoğraf Çekme Teknikleri hakkında bilgi vereceğiz.

 Cep telefonlarımız artık çok kaliteli fotoğraflar çekebilen kompakt makinalar haline geldi. Sürekli fotoğraf çekip bir şeyler üretirken, daha güzel fotoğraflar çekmenin yolları araştırılır oldu. Mobil cihazlar sayesinde haber fotoğrafçılığı ve profesyonel fotoğrafçılık kavramı da değişime uğradı diyebiliriz. Akıllı telefonlar çıktıktan sonra geleneksel fotoğrafçılık kavramı değişti. Bu olgu fotoğraf paylaşım ve fotoğraf düzenleme uygulamalarını da peşinden getirince, telefon üretimi yapan şirketler her yıl yeni bir model telefon çıkarıp insanların kullanımına sunduklarında herkesin beklentisi şüphesiz daha iyi bir kamera oluyor

Fotoğraf çekmeye meraklı kişiler, akıllı telefon kameraları hakkında daha detaylı bilgiler arıyor. Mesela, kameranın gerçek ayarları, açı, ışık bilgilerini gibi birçok özelliği araştırmaya başlıyor.

iPhone X’te 12 MP’lik çift ana kamera bulunuyor. Cihazda büyük ve hızlı sensörlere kullanılmış. Bununla birlikte yeni renk filtresi sunuyor. Geniş açılı kamera f/1.8 diyafram açıklığına, telefoto ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip.Ayrıca her iki kamerada optik görüntü sabitleyici var. Çift kameradaki optik görüntü sabitlemeyi ilk olarak Note 8’de karşımıza çıkmıştı. iPhone ise bu özelliği kullanan ikinci telefon oldu.Kameranın ortasında Quad LED True Tone flaş var.  Selfie’ler için portre modu ve ışığı eksik edilmemiş.

Biz herkesin harika fotoğraf çekebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden, iPhone’unuzla daha da iyi fotoğraflar çekip eğlenmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını ve teknikleri sizin için bir araya getirdik.

1-İphone x ile ağır çekim nasıl yapılır.

 

2-İphone x ile arka plan ışığını kullanarak nasıl çekilir

 

3-İphone x ile seri çekim nasıl çekilir

 

4-İphone x ile panorama nasıl çekilir

 

5-İphone x ile portre selfie nasıl çekilir

 

6-İphone x ile portre selfie nasıl düzenlenir

 

7- Pin pon efektli live photo nasıl oluşturulur

 

8-Telefoto kamerayı kullanarak komposizyon nasıl oluşturulur

 

9-Portre ışığı kullanarak nasıl düzenlenir

 

10-Portre ışığı efektleri nasıl düzenlenir

 

11-Zoom yaparak nasıl çekilir

 

12-Duygu dolu biran nasıl çekilir

 

13-Harika bir portre nasıl çekilir

 

14-Grup portresi nasıl çekilir

 

 

tartışmaya katıl