Genel

İPhone XR Düşme Testi ! Sonuçlara Çok Şaşıracaksınız.

Daha iyi ya da daha kötüsü, her yeni iPhone için bir dizi aşırı düşme ve dayanıklılık testinden geçirilmesi gelenek haline geldi . Dün resmen piyasaya sürülen iPhone XR farklı değil ve artık iPhone XR drop test videolarının üçlüsü YouTube’a yüklendi. Bu videolar iPhone XR düşme, çizik, alev ve daha fazlası gibi bir dizi testten geçiriyor.

EverythingApplePro , iPhone XR’i bir dizi düşme testi ile ilk kez iPhone 8’le kıyasladı. Test boyunca iPhone XR genellikle iPhone 8’den çok daha iyi bir performans sergiliyor. iPhone XR, iPhone 8’den biraz daha büyüktür, bu da düşme açısına bağlı olarak bazı dayanıklılık sorunlarına neden olabiliyor.

Her iki cihaz da bir dizi daha kısa düşmelerle zarar görmüyor, ancak iPhone 8, kafa yüksekliğinden aşağıya doğru düştüğünde betona kurban gidiyor. Burada, ekran çarparak paramparça oluyor ve aslında tamamen işe yaramaz hale geliyor. Şaşırtıcı bir şekilde, iPhone XR, bu düşüş sorun olmadan hayatta kalmaktadır.

İPhone XR’deki ilk büyük hasar merdivenden düştüğünde geldi. Merdivenden düşen, cihazın hem ön hem de arkasını paramparça oldu ve görünüşte tamamen işe yaramaz hale geldi  en azından anlık olarak.

CNET, kendi iPhone XR düşürme testini de gerçekleştirdi, ancak EverythingApplePro tarafından yapılan testlerden benzer ama biraz daha az etkileyici sonuçlar elde etti.

Birçok açıdan, düşme testleri, dayanıklılık için keyfi testlerdir ve sonuçlar, her iki düşme testi arasındaki çeşitli sonuçlardan anlaşılacağı üzere, yüzeye, düşme yüksekliğine ve düşme açısına bağlı olarak çılgınca değişebilir. Yine de, iPhone 8 ile karşılaştırma en azından dikkat çekicidir. Tam koruma istiyorsanız, Apple her zaman birinci parti seçenekleri sunmasa bile her zaman bir kılıf ile korumanız.

Bu arada, JerryRigEverything iPhone XR’yi standart dayanıklılık testlerinden geçirdi. Cihazın ekranını, anotlanmış alüminyum kenarlarını ve daha fazlasını çizmeye çalışır.  Alüminyum, paslanmaz çelikten daha zayıf olduğu için, sonuçlar mutlaka sürpriz olarak görülmemelidir.

tartışmaya katıl