Genel

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e Karşılaştırma

Samsung , Çarşamba günü düzenlenen etkinliğinde yeni cihazlarını tanıttı . Şirket yeni bir çığır açarken, aynı zamanda Apple’dan bir ipucu aldı.

Premium Galaxy S10 cihazlarına ek olarak Samsung, Galaxy S10e modelini de piyasaya sürdü. Daha düşük bir fiyat noktası lehine üstün özelliklerden ödün veren bir cihaz. İphone XR’a rakip olabilmek adına.


İphone iPhone XR den ilham alarak piyasaya çıkardığı Samsung Galaxy 10e ve iPhone XR arasındaki en büyük 8 farkı sizler için bir araya getirdik.

1-BOYUT

Iphone Xr Samsung 10e
iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Galaxy S10 e oldukça açık bir şekilde Samsung’un iPhone XR’ye cevabı olsa da, Güney Koreli teknoloji devi ekrana ve genel beden ölçüsüne gelince farklı bir duruş sergiledi.

İPhone XR, 6.1 inç ekranlı iPhone XS ve iPhone XS Max arasında bir cihaz. Buna karşılık, S10e, bu hafta piyasaya sürülen üç Galaxy cihazının en küçüğüdür 5,8 inç ekran. Bu, Apple’ın iPhone XR’sinde biraz daha büyük ekran elde edeceğiniz anlamına geliyor.Kazanan: iPhone XR.

2-EKRAN ORANI

Galaxy 10e

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Birçok Android üreticisinin aksine , Samsung şiddetle anti-çentik bir karşıtlık göstermiştir.. Bu, bu yıl değişmedi, çünkü üç Galaxy S10 modelinin hepsi de diğer rakip amiral gemisi cihazlarından farklı bir ekran kesme türünü kullanıyor.

Samsung, daha az ekran kaplayan bir “delik açma” ile kamera açıklığına sahip. Tabii ki iPhone XR hala kendine özgü algılayıcı çentiklere sahip. Her iki cihazda da amblemlerinden daha geniş muntazam çerçeveler vardır ve bu gerçekten de hangi tasarımın “daha ​​iyi” olduğu kişisel tercihinize bağlıdır.

3-EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

Galaxy S10e Vs Iphone X'ler Feat 25321

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Belli bir noktada, ekran çözünürlüğü önemli değildir çünkü çıplak göz bireysel pikselleri gerçekten ayırt edemez . Ancak, kağıt üzerinde bazı görüntüler hala diğerlerinden daha iyi olacaktır. Bu durumda, Samsung Galaxy S10e daha iyi bir ekrana sahiptir.

Birincisi, LCD yerine AMOLED ve Full HD ekran. Ayrıca daha fazla piksel sağlıyor ve HDR10 desteği ile birlikte geliyor. Bu daha iyi bir görüntüyle sonuçlanmalı tabiki. Ancak, elbette, olumsuz bir yanı olabilir. İPhone XR’nin düşük çözünürlüklü ekranı ciddi bir pil tasarrufu sağlıyor .

4-PERFORMANS

Iphone Xr Fortnite

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Apple , piyasadaki en hızlı akıllı telefonları yapıyor ve bu yıl muhtemelen değişmeyecek. Samsung Galaxy S10e en son Snapdragon 855 ve 5 GB RAM’i kullanırken, performans açısından sadece en son iPhone’lara “yetişti”.

Tom’s Guide tarafından yapılan kıyaslama testlerine dayanarak Snapdragon 855, 11,196’lık çok çekirdekli bir puanla ve 3.552’lik tek çekirdekli bir puan aldı. İPhone XR ile geçen yılki A12 Bionic olduğu hala biraz daha hızlı 11.221 bir çok çekirdekli puanı ve 4.794 tek çekirdekli skoru.

5-KAMERALAR

Amiral gemisi akıllı telefon üreticileri, genellikle daha pahalı aygıtları için en iyi kamera ayarlarını kaydeder. Bu yıl Samsung için farklı değil. S10e iki kamera lensine sahipken, daha pahalı S10 ve S10 + üçlü lens kurulumuna geçti.

Ancak iPhone XR ile Galaxy S10e modelini kıyaslayan Samsung cihazı çift mercek kurulumuyla çalışıyor. İPhone XR’de hala tek bir kamera var, ancak Apple bilgisayar fotoğrafçılığı ile çok şey yapabilir. Bu yüzden gerçek görüntü kalitesi söz konusu olduğunda, S10e test edilene kadar beklememiz gerekecek.

6-ÖZELLİKLER

Samsung Galaxy 10e

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Apple’ın cihazları daha az port ve düğme ile giderek daha minimalist hale geldi. Bu, birçok Android üreticisi tarafından kopyalanan bir tasarım trendi oldu.

İPhone XR tek bir Lightning portuna, parmak izi sensörü yerine Face ID’ye sahip ve kulaklık girişi yok. Öte yandan, Galaxy S10e, üç yıl önce bir 3.5mm jakı ve bir güç düğmesi gömülü parmak izi sensörü ile bir amiral gemisi gibi görünüyor.

Her iki cihazda da kablosuz şarj vardır, ancak S10e, Wireless PowerShare’li diğer cihazları şarj edebiliyor.

7-DEPOLAMA

Samsung Galaxy S10e 2

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

İPhone XR ve Galaxy S10e ikisi de ortalama aynı fiyat aralığındalar. Ancak akıllı telefonlar tipik olarak donatıldıkları depolama miktarına göre fiyatlandırılır ve Samsung Galaxy S10e daha büyük bir kapasite ile biraz önde duruyor.

Samsung’un Galaxy S10e 128 GB depolama kapasitesine sahipken, iPhone XR 64GB geliyor.

8-RENK ÇEŞİTLERİ

Samsung S10e Iphone Xr Renkler

iPhone XR vs Samsung Galaxy 10’e

Hem iPhone XR hem de Samsung Galaxy S10e çeşitli renk seçenekleriyle sunulsa da, Apple’ın orta menzilli cihazında birkaç tane daha fazla renk bulmak mümkün.

Düşük maliyetli Galaxy S10e beyaz, siyah, mavi ve pembe renkte gelecek. İPhone XR şu anda mevcut tüm pazarlarda sarı, beyaz, mercan, siyah, mavi ve kırmızı renkte geliyor.

tartışmaya katıl