Genel

iPhone XR yerine iPhone 7 Plus satın almak için 7 neden

İPhone XR & İPhone 7 Plus

iPhone XR, Apple’ın diğer yüksek kaliteli OLED modellerinde sunduğu özelliklerin birçoğunu barındıran cihazdır. Ancak XR, Apple’ın düşündüğü yükseltme programını teşvik etmedi. Aslında, pek çok kişi, iPhone 7 Plus gibi Apple’ın eski cihazlarını tercih ediyorlar çünkü daha uygun fiyatlılar, benzer özellikleri bulunduruyorlar. İPhone XR yerine iPhone 7 Plus’ı almayı tercih etmenin birkaç nedeni var. XR yerine bir iPhone 7 Plus satın almak için 7 Akıllı Nedenleri öğrenmek için okumaya devam edin!

1-İPhone 7 Plus Daha Ekonomiktir!

İPhone XR & İPhone 7 Plus

İPhone XR & İPhone 7 Plus

Bu muhtemelen yeni iPhone XR’yi kullanmaktan kaçınmak için en büyük neden. 2018 telefonun en ucuzı olabilir, ancak temel model için hala 7399tl . Bunun yerine bir iPhone 7 Plus alıp güzel bir ekonomi sağlayabilirsiniz. Daha da iyisi, Apple’ın bu makalenin geri kalanında tartışacağımız iPhone XR’den daha birkaç harika özellik kazanacaksınız.

2-iPhone 7 Plus, Daha Yüksek Bir Ekran Piksel Yoğunluğuna Sahiptir.

İPhone XR & İPhone 7 Plus

İPhone XR & İPhone 7 Plus

Hem iPhone XR hem de iPhone 7 Plus, Apple’ın geleneksel olarak mükemmel LCD ekran teknolojisini kullanıyor. Ancak iPhone XR, iPhone 7 Plus’dan daha belirgin bir ekran oluştururken, XR, iPhone 7 Plus’dan daha düşük bir piksel yoğunluğuna sahip. Elbette, daha önce, piksel yoğunluğunun bazı kişilerin düşündüğü kadar önemli olmadığını iddia ettik. Ancak bir iPhone XR için bir iPhone 7 Plus’ı iletirseniz, ekran çözünürlüğüne göre daha düşük bir süreye geçersiniz ve 1080p video akışını kaybedersiniz.

3-iPhone 7 Plus, Çift Lensli Bir Kameraya Sahiptir.

İPhone XR & İPhone 7 Plus

İPhone XR & İPhone 7 Plus

Muhtemelen, iPhone XR’nin yaptığı en büyük avantajlardan biri, tek objektifli bir kamera sistemini olmasıdır. Bu, her kullanıcı için olumlu bir sonuç olmayabilir. Hesaplamalı fotoğrafçılıktaki gelişmelere rağmen, iPhone 7 Plus hala daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekiyor. Sadece bu değil, iPhone 7 Plus’ın 2x optik zum objektife sahip olması, yakınlaştırıldığında objektif olarak daha iyi görüntü kalitesiyle sonuçlanıyor. Buna karşılık iPhone XR, sadece yakınlaştırılmış görüntü kalitesini bozan dijital yakınlaştırmaya sahip.

4-Bazı insanlar Touch ID’yi tercih ediyor.

 

Face ID kadar büyük bir çok kişi Touch ID’yi tercih edebilir. Bu özellikle eski iPhone’ların veya Android kullanıcılarının iOS’a geçiş yapması için geçerli bir sebeb. Ayrıca, Touch ID ile iPhone’unuza girmenin, göz önünde bulundurulan her şeyin Face ID’den biraz daha hızlı olduğu konusunda bir inanış var. İPhone 7 Plus, Apple’ın ünlü Touch ID sistemine sahiptir.

5-İPhone 7 Plus 3D Touch’a sahip!

İPhone XR, özellikle piyasaya sunulduğundan beri 3D Touch’ı öldüren ilk Apple cep telefonu. Görünüşte XR, maliyet tasarrufu nedeniyle yaptı. İPhone 7 Plus’ın neyse ki sahip olduğu bir özellik olan 3D Touch’tan yararlanmanın birçok yolu var.

6-İPhone 7 Plus Hala Satışı Devam Ediyor

İPhone 7 Plus, Apple’ın A10 Bionic çipinde çalışıyor. Yeni A12 Bionic gibi son derece hızlı olmasa da, bugünün standartlarına uymaya devam edebilir. Bunun nedeni iPhone 7 Plus’ın hala çekirdekte modern bir iPhone olması. Ve Apple’ın cep telefonları her zaman en iyi performans gösterenler olmuştur. Bu özellikle iOS iPhone’larda, eski iPhone’ları daha hızlı hale getirmek için özel olarak hazırlanmış bir yazılım güncellemesi için geçerlidir. Karşılaştırma istatistikleri söz konusu olduğunda, iPhone XR daha iyi görünecek. Ancak her iki cihazda da yan yana olmadıkça, Facebook, Mail, Safari, iMessage, fotoğraf çekerken veya çoğu uygulamayı kullanırken günlük hayatınızda herhangi bir gerçek dünya farkını fark etmek zor olabilir.

7-Birçok özellik aynı!

Man Claims His iPhone 7 Plus Spent the Night at the Bottom of an Icy River, Was Retrieved 13 Hours Later Unharmed

Her iki cihaz da 3GB RAM ve aynı IP67 toz ve su geçirmezlik derecesini ve hatta Portre Modunu paketliyor! İPhone XR’de çift SIM ve kablosuz şarj bulunurken, bu özellikleri kullanmayı planlamayan pek çok kişi var. 

Seçeneklerinizi tartmak ve hangi özellikleri saklamak, kaybetmek veya kazanmak istediğinize karar vermek zorundasınız; ve nihayetinde  pahasına. İPhone 7 Plus, gelecek yıllarda test edilmek üzere duracak harika bir telefon. İPhone XR’nin öldürdüğü özellikleri koruyor ve sonuçta size para kazandırıyor.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl