Genel

iPhone XS Max Galaxy Note 9 ‘u Ezdi Geçti

iPhone XS Max  Galaxy Note 9 ‘u  yapılan tüm performans testlerinde büyük bir yenilgiye uğrattı.

Samsung, yeni nesil Galaxy Note 9’u Ağustos ayında piyasaya sürdüğünde, phablet’in “sınıfının lideri” olarak lanse ediliyordu. Apple da dahil olmak üzere rakipleri tarafından sunulan diğer yüksek kaliteli akıllı telefonlarla karşılaştırıldığında yüksek performansı ile göz dolduruyordu.

Lakin teknoloji blogcuları ve gerçek dünyadaki testlerinin bu iddiaları etkili bir şekilde ortadan kaldırması uzun sürmedi, çünkü Galaxy Note 9’un Apple’ın eski iPhone X’i tarafından kısa bir süre sonra utandırdığını gördük.

iPhone XS Max  Galaxy Note 9

Ama şimdi, iki yeni ve daha gelişmiş iPhone XS modellerini  masaya getirdiğimizde gerçekten oyunun kurallarını yeniden yazıyor. 

A11 Bionic’in performansının iPhone X üzerinde iyi olduğunu düşünüyorsanız, A12 Biyonik donanımlı  testinden oluşan yepyeni bir test derledikçe, .

iPhone XS Max neredeyse her metrikte Samsung Galaxy Note 9’a karşı ezici üstünlük sağladığını göreceksiniz.

iPhone XS Max, Galaxy Note 9

iPhone XS Max  Galaxy Note 9

Çekirdek performans (iPhone XS Max Galaxy Note 9)

Teknik olarak, Snapdragon 845, 2,8 GHz’de dört performans çekirdeğinden oluşan sekiz çekirdekli bir CPU, 1,7 GHz’e kadar çalışan dört verimlilik çekirdeği

ve Qualcomm’un dediği Adreno 630 GPU ile zirvede bulunuyor. Geçtiğimiz yılki Galaxy Note 8’de kullanılan GPU ile karşılaştırıldığında, daha hızlı, yüzde 30

daha verimli ve 2,5 kat görüntü çıkışı sunuyor.

Buna karşılık, Apple’ın bu yılki iPhone XS, XS Max ve gelecek XR’in kalbi ve beyni olan yeni tasarlanan A12 Bionic, endüstrinin en gelişmiş 7 nanometresi (nm)

etrafında inşa edilmiş bir hexa-core (altı çekirdekli) CPU’ile geliyor.

Güçlü A12 Bionic, 2.49 GHz hızında çalışan dört verimlilik çekirdeğinin yanı sıra son yılki A11 Bionic’in 2.39 GHz saat hızından sadece biraz daha yüksek olan

iki yüksek performanslı çekirdekten oluşuyor.

Ayrıca, A12’nin, iPhone X’deki üç çekirdekli GPU’dan yeni bir Apple tasarımlı dört çekirdekli GPU da dahil olmak üzere bir dizi gelişmiş özelliği entegre ettiği söylüyor.

RAKAMLAR YALAN SÖYLEMEZ (iPhone XS Max Galaxy Note 9)

Dikkat çekici nokta, Not 9’un iki konfigürasyonda mevcut olmasıdır, bir tanesi 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ve 8 GB RAM ile daha yüksek bir değişken.

Apple, bu yılki iPhone modellerini sadece 4 GB RAM’ ile geliyor. Yine de bu, geçen seneki iPhone X’ten 1 GB daha fazla olsa da, gerçekten de hiçbir fark yaratmıyor.

iPhone XS Max, Samsung’un en yeni ve en büyük Galaxy Note 9’u kesinlikle yok ediyor.

  • Tek çekirdekli Geekbench 4 performans skorları ile başlayan (daha yüksek olanı daha iyi), Apple’ın iPhone XS Max’ı 4,803 puanla aldı ve  Galaxy Note 9’un 2451 puanını neredeyse ikiye katladı.

  • Çok çekirdekli GB4 testinde, iPhone XS Max Galaxy Note 9’un almış olduğu 8.830‘a kıyasla 11.448 puan aldı.

  • Standart Geekbench GPU testinde, Samsung’un Galaxy Note 9’u 13.980 puan aldı, ancak Apple’ın iPhone XS Max’ı 22.527 değerini buldu. Bu da, önceki testte iPhone X tarafından elde edilen 15,301’de bile olağanüstü bir gelişmeydi.

  • Samsung cihazlarının tipik olarak Apple’ın geniş marjlarla daha iyi performans gösterdiği Antutu testinde, Samsung’un Note 9’u 279.773‘ü buldu.  Ancak iPhone XS Max, Not 9’u  yok etti ve 364,287 puan aldı.

  • Bu arada Antutu’nun işlemci testi, Galaxy Note 9’un 87.894’lük skoruna kıyasla iPhone XS Max’in 134.887 puan kazanmasını sağladı. Galaxy Note 9, Antutu’nun HTML 5 testinde 37.466 puan alarak iyi bir performans sergiledi; Bununla birlikte iPhone XS Max, 46.311 ile yine toz yutturdu.

  • Başka bir internet tarayıcı benchmarkı olan Octane 2.0, Apple’ın Safari tarayıcısının Note 9’un stok web tarayıcısıyla karşılaştırıldığında performans ve hız açısından son derece optimize edildiğini kanıtladı. Note 9’un 20.160’ına kıyasla iPhone XS Max’ın 43.180’ini buldu.

  • Son olarak, ekip ekran performansını ölçmek için GFXBench OpenGL’nin 1080p Manhattan Offscreen testi ile iki  cihazı çalıştırdı ve iPhone XS Max’i bir kez daha 7,569 ile 5,148 puan alan note 9’u ezdi.

Sonuç

Sayılar kendileri için konuştuklarından beri burada söylenecek çok şey yok: Apple’ın iPhone XS Max’i, hesaba katılması gereken mutlak bir güç merkezidir.

Görülen odurki bu yılda,her yıl olduğu gibi apple samsung ürünlerine karşı ezici üstünlük sağlıyor.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl