Genel

iPhone XS Max Google Pixel 3 XL ‘yi Hız Testinde Yok Ediyor

iPhone XS Max Google Pixel 3 XL ‘yi Hız Testinde Yok Ediyor

Samsung, Apple ve LG gibi akıllı telefon üreticilerinin yıllık ürün lansmanları başladığında, şık ve güçlü yeni cihazlarının başa baş hız, performans ve benchmark testlerinde birbirleriyle karşılaştırılmaya başlandığını görmeye başlıyoruz.  Web’deki YouTubers ve blog yazarları, herkesin zihnindeki soruyu yanıtlamaya çalıştıkça: 2018 yeni sonbaharından hangisinin en iyisi olduğunu ,hangisinin geride kaldığını merak ediyoruz.

Galaxy Note 9, LG V40 ThinQ, Huawei Mate 20 Pro ve iPhone XS Max gibi bu yıldan seçebileceğiniz geniş çaplı bir uygun yarışmacılar yelpazesi var.

2018 amiral gemisi söz konusu olduğunda dikkat çekecek kadar belirgin bir şekilde olsa da, Pixel 3 XL hafta sonu boyunca tipik test kriterlerine tabi tutuldu.

İphone-XS-Max-Google-Pixel-3-XL

İphone-XS-Max-Google-Pixel-3-XL

Neden Google Pixel 3 XL iPhone XS Max’den Daha Yavaş?

Google sadece Pixel 3 ve Pixel 3 XL’yi  “yeni nesil” cihazların, emekliliğin doruğunda olan teknolojiyle doldurdu.

Pixel 3 XL, Qualcomm’un yaşlanma başladığı Snapdragon 845 CPU’su ile donattı.  Samsung’un Galaxy Note 9, Galaxy S9 / S9 + ve bu yıl ABD’de piyasaya sürülen son derece önemli diğer tüm Android amiral gemileri gibi.

Yaşlanan 10 nm üretim süreci üzerine inşa edilmiş bir okta-çekirdekli çip ve 2.5 GHz’de dört çekirdek, ve 4 GHz’de 4 G’lık RAM ile eşleştirilmiş dört çekirdek içeriyor.

Buna karşılık, A12 Biyonik güç veren Apple’ın iPhone XS Max’i, yeni ve çok daha verimli 7 nm’lik bir FiNFET üretim prosesine dayanan, özel olarak tasarlanmış bir silikon parçası olup, 2.35 GHz’de  altı çekirdeği ile  bir işlemci kümesine sahiptir. ve 4 GB RAM ile birleştiriliyor.

iPhone XS Max Google Pixel 3 XL Hız Testleri

Yeni benchmark testlerinin ilk turunda, YouTube teknoloji hissi EverythingApplePro , Google’ın Pixel 3 XL’sini Apple’ın iPhone XS Max’ine karşı bir dizi başa baş hız testi ile karşılaştırıyor.

Her iki cihaz da iki testten geçirilir: bir tanesi ham hız ölçümü, aynı seri uygulamaların aynı sırayla açıldığı ve ikinci birimin cihazların bellek yönetimi ile nasıl performans gösterdiği.

YouTuber’in testlerinde göreceğiniz gibi, Google’ın Pixel 3 XL’i iPhone XS Max’den daha hızlı ön yükleme yapıyor gibi görünürken, bazı uygulamalar aslında daha hızlı bir şekilde yüklendiğinden, Apple’ın iPhone’u en yüksek kazanan oluyor.

iPhone XS Max ve Pixel 3 XL’yi son zamanlarda iPhone ve Samsung Galaxy Note 9’u testi gibi aynı titizlikli testlerden geçiriyor.

Geekbench 4, Apple’ın XS Max’ini Pixel 3 XL’yi tek çekirdekli performans testinde ikiye katlamanın üzerinde bir rakam olarak ortaya koydu ve eskiden 2,393‘e kıyasla 4.816 puan topladı. Çok çekirdekli performans ile muhteşemdi, iPhone XS Max Pixel 3 XL 11.584 puanı 8,312 puanı ile ezdi.

Ancak, Pixel 3 için en utanç verici bir şekilde, iPhone XS Max’in, Geekbench GPU performans testinde tamamen ortadan kaldırdığını görmekteydi; burada iPhone, Pixel 3 XL’nin 13.845’ine kıyasla 22.278 puanlık bir hızda seyrediyordu.

Apple’ın özel A12 Bionic’inin  daha iyi performans göstermesi için inşa edildiği anlaşılıyor.

tartışmaya katıl