Genel

iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr Pil Kapasitesi Belli Oldu.

Apple’ın yeni iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr içindeki pil kapasiteleri ve RAM, yasal düzenlemelerde  Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na sunması gerekiyor.

Apple, yıllar boyunca Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına birçok ürün sundu ve bunların gerçekte doğruluğu konusunda bir sicil kaydı olması gerekiyor.

Sunulan bilgilere göre  iPhone XS’nin 2,658 mAh pile sahip olduğunu gösteriyor, her ikisi de 5,8 inç cihaz olmasına rağmen,

yerini iPhone X içinde 2.716 mAh bataryadan yaklaşık% 2,2 daha az kapasiteye sahip. Bununla birlikte, sürekli performans ve güç optimizasyonları ile

Apple’ın teknik özellikleri, iPhone XS’in şarj döngüsü başına iPhone X’den 30 dakika daha uzun pil ömrüne sahip olduğunu gösteriyor.

En büyük iPhone olan iPhone XS Max , dosyalara göre doğal olarak 3,174 mAh değerinde  en büyük pil kapasitesine sahip .

Bu, iPhone X’deki bataryadan yaklaşık yüzde 16,8 ve iPhone XS’deki bataryadan% 19.4 daha büyük.

Apple’ın teknik özellikleri, iPhone XS Max’in, şarj döngüsü başına iPhone X’den 1,5 saate kadar daha uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.

İphone XS/XS Max/XR

İphone XS/XS Max/XR

Son olarak, iPhone XR, iPhone XS’den kabaca yüzde 8,3 daha büyük, 2,942 mAh’lık bir pil kapasitesiyle ,

iPhone XS’den yüzde 10,6 daha büyük ve iPhone XS Max’e göre yüzde 7,3 daha küçük.

Apple’ın teknik özelliklerine göre iPhone XR, iPhone XS Max’den daha küçük bir bataryaya sahip olmasına rağmen herhangi bir iPhone’un en uzun pil ömrüne sahip.

Büyük bir neden iPhone XR’nin iPhone XS Max’e kıyasla daha düşük bir çözünürlüğe sahip daha küçük bir 6.1 inç ekrana sahip olması olabilir. Daha az piksel, daha az güç tüketimi.

Ayrıca iPhone XS ve iPhone XS Max’in her birinin 4GB RAM’i olduğunu ve iPhone XR’nin 3GB olduğunu doğruladı.

Bu, Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgilerle tam olarak uyumlu. Karşılaştırma yaparken, iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın 3GB RAM’i var ve iPhone 8’de 2GB var.

iPhone XS ve iPhone XS Max bu cumaları piyasaya sürdü, bu yüzden iFixit teardowns ve Geekbench benchmarkları bu pil kapasitelerini ve RAM’i iyi bir ölçüm için onaylaması çok uzun sürmeyecek. iPhone XR 26 Ekim’de piyasaya çıkacak.

 

CEVAP YOK

tartışmaya katıl