Genel

Mac’de Video Dosyalarını Işık Hızında Çevirin

Mac’de video dosyalarını ışık hızında çevirin.Şimdi sizlere medya dönüştürmenizi sağlayacak çok kolay bir yol göstereceğiz.

İstediğiniz biçimi kullanın Mac’de Video Dosyalarını Işık Hızında Çevirin. MOV, AVI, MP4, MKV; MP3, FLAC, OGG; JPG, PNG, GIF ve çok daha fazlası ,Apple, Microsoft, Samsung, Sony’nin ve diğer üreticilerin en son model cihazlarına uygun istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz.

Birçok video formatı macOS tarafından desteklense de, Mac’in varsayılan video oynatıcı yazılımı olan QuickTime Player tarafından oynatılamayacak bazı popüler formatlar vardır. Örneğin, MKV formatındaki videoları oynatamaz ve bu gibi durumlarda, kullanıcıların desteklenmeyen videoları oynatmak için üçüncü taraf yazılımlar kullanırlar . Ayrıca, bir videoyu başka bir cihaza aktarmak ve aktarmadan önce onu desteklenen bir formata dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Neyse ki, videoları AVI, MP3, MP4 vb. gibi istediğiniz herhangi bir başka biçime dönüştürmenize izin veren pek çok çözüm bulunmaktadır. MacOS için ücretli veya ücretsiz video dönüştürme programlarını veya herhangi bir ek yazılım yüklemeden hemen kullanılabilen ücretsiz çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz.

Şimdi sizlere videoları MaxConverter adlı çevrim içi aracı kullanarak ücretsiz olarak nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğiz . Video veya ses dosyalarını MKV, AVI, MP4, MP3, MOV ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli çıkış formatlara dönüştürebilirsiniz.

Macbook‘ta Videolar Nasıl Dönüştürülür?

  1. Web tarayıcınızı Mac’inizde açın ve maxconverter.net adresine gidin.
  2. Kullanılabilir araçlar listesinden Video Dönüştürücüsü’nü seçin .
 maxconverter

maxconverter

3. Şimdi video dosyanızı yükleme kutusuna sürükleyip bırakın veya  video dosyasını taramak ve seçmek için dosya tarayıcısını aç düğmesini tıklayın.

 

 maxconverter

maxconverter

4.“ Dönüştürmek ” açılır menüsünden çıktı biçimini seçin. Seçim için çeşitli video ve ses formatları mevcuttur.

 

 maxconverter

maxconverter

 

5.Çıkış biçimini seçtikten sonra , video işleminizin boyutuna ve internet bağlantı hızınıza bağlı olarak birkaç dakika veya daha fazla sürecek olan dönüştürme işlemine başlamak için Dönüştür düğmesine basın .

 

 maxconverter

maxconverter

6.Dosya başarıyla dönüştürüldükten sonra, dönüştürülen dosyayı Mac’inize indirmek için İndir düğmesine basın  . Artık video dosyasını seçtiğiniz çıktı biçiminde oynayabilirsiniz.

 

 maxconverter

maxconverter

 

Yukarıda özetlendiği gibi, süreç çok basittir ve kurulacak herhangi bir ek yazılım gerektirmez. Site ayrıca ses dönüştürücü , PNG’den JPG’ye ve JPG’den PNG’ye dönüştürme araçlarına sahiptir. Kolay gelsin.

tartışmaya katıl