Genel

MacOS High Sierra 10.13.6 Güncellemesi 2018 Macbook Pro Ses Cızırtısında Düzelme Oldumu?

Apple bu hafta birkaç önemli sorunu gideren Touch Bar modelleri ile 2018 MacBook Pro için yeni bir MacOS High Sierra 10.13.6 Güncellemesi yayınladı.

Piyasaya sürüldüğünde, güncelleme hakkında çok fazla bilgi mevcut değildi, resmi olarak MacOS High Sierra 10.13.6 Ek Güncelleme 2 olarak adlandırıldı. Yalnızca, 2018 MacBook Pro’nun Touch Bar bilgisayarları ile birlikte “kararlılığını ve güvenilirliğini” artırdığını iddia edildi.

MacRumors, yeni ek güncellemeyle ilgili olarak Apple ile temasa geçti. Yanıt olarak, teknoloji devi, hız ve güvenilirlik güncellemelerine ek olarak yeni MacBook Pro modellerinde önemli sorunu, hoparlör cızırtısı ele alındığını söyledi. 

Bu nedenle, Apple, kullanıcıların tüm uyumlu MacBook Pro modellerinde ek güncellemeyi yüklemelerini öneriyor.

Sabit sorunlar

 hoparlör cızırtısı  sorunları, küçük ama önemli olmayan 2018 MacBook Pro sahipleri tarafından bildirildi.

Hoparlör sorunu için kullanıcılar, iTunes, GarageBand ve web tarayıcıları gibi çeşitli platformlarda ses çalarken cızırtı sesleri bildiriyorlar.

Sistem yeniden başlatıldıktan ve ses değiştikten sonra sorun devam ettiğinden, cızırtı kalıcı görünmektedir.

Bu durum, bazı kullanıcılar tarafından, suçlunun 2018 MacBook Pro modellerinde ve ayrıca iMac Pro’da kullanılan T2 yonga seti olabileceğini teorize etmiştir.

MacOS High Sierra 10.13.6

MacOS High Sierra 10.13.6

Kullanıcı Raporları 

Tabii ki, yeni ek güncelleme cızırtı sorununu düzeltmek için tasarlanmış olsa da, bu sorunları tamamen ortadan kaldırdığına dair bazı kanıtlar var.

Reddit’te, çeşitli 2018 MacBook Pro kullanıcıları, güncellemenin Spotify gibi çeşitli uygulamalarda crackling hoparlör sorununu azalttığını bildirdi. Ancak bazı diğerleri, özellikle YouTube’dan ses içeriği oynatılırken, ek güncelleme sonrasında crackling probleminin devam ettiğini söylüyor.

Bu ne anlama geliyor? 

Bu, 2018 MacBook Pro modelleri için özel olarak piyasaya sürülen ikinci ek güncellemedir.

Ancak, eğer Ek Güncelleme 2, hoparlörlerdeki cızırtı sesini düzeltmezse, sorunun Apple’ın şüphelendiğinden daha köklü olduğunu söyleyebilir. Kullanıcılar, sorunların zamanla azaltılıp azaltılmadığını görmek için beklemelidir.

tartışmaya katıl