Genel

MacOS Mojave beta 9 yayınlandı.

Apple bugün, geliştirilmek üzere geliştiricilere test amaçlı geliştiriciler için sekizinci betayı yayınladıktan bir hafta sonra MacOS Mojave ‘in dokuzuncu beta’sını yayınladı.

Apple’ın macOS Mojave güncellemesi, Mojave kullanıcılarının yeni bir tema ya da dock, menü çubuğu, uygulamalar ve diğer unsurların rengini değiştiren yeni karanlık tema arasında seçim yapabilmeleri ile sistem genelinde bir Karanlık Mod sunuyor. Karanlık Mod, gün boyunca hafifçe değişen dinamik masaüstü bilgisayarlar, arka duvar kağıtları ile birlikte geliyor. Ek duvar kağıtları dördüncü ve beşinci betalarda tanıtıldı.

Yeni bir masaüstü organizasyon sistemi olan Yığınlar, masaüstü dosyalarınızın tümünü düzenli tutar; Finder ise Galeri Görünümü, Kenar Çubuğu, yenilenmiş Hızlı Bakış seçeneği ve Hızlı İşlemler ile geliştirildi, böylece Finder penceresinde daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ekran görüntüleri artık Markup araçları ve kolay bir ekran kaydı için izin veren yeni bir yönetim seçeneği ile düzenlenebiliyor. Yeni bir özellik olan Continuity kamera, fotoğraf ve belge taramalarını doğrudan bir iPhone veya iPad’den Mac’e aktarmanıza izin veriyor.

MacOS Mojave beta 9

MacOS Mojave beta 9

Apple Haberler, Hisse Senetleri, Ev ve Sesli Notlar uygulamaları, iOS uygulamalarını Mac’lere getirmeyi kolaylaştırmak için Apple’ın çok yıllı bir projenin bir parçası olarak iOS’a taşındı ve Apple, saklamak için birçok yeni gizlilik koruması tanıttı. Verileriniz her zamankinden daha güvenli.

Apple, web sitelerinin bir dizi yeni Safari aracıyla sizi takip etmesini zorlaştırıyor ve ayrıca her bir web sitesi için güvenli ve tahminde bulunabilecek parolalar oluşturmak ve saklamak da daha kolay.

Apple, MacOS Mojave’a tamamen yenilenmiş bir Mac Uygulama Mağazası ekledi. Bu özellik, belirli bir bölüm ve oyunlar, yaratıcı uygulamalar, verimlilik uygulamaları, geliştiriciler için uygulamalar ve daha fazlası için belirli kategoriler içeren uygulamaları keşfetmeyi kolaylaştırır.

macOS Mojave başlangıçta bir seferde 32 kişiye kadar sohbet için destek içeren bir Grup FaceTime özelliği içermesi gerekiyordu, ancak MacOS Mojave beta 7’de kaldırıldı ve özellik yılın ilerleyen zamanlarına tekrar çıkacak.

 

 

tartışmaya katıl