Genel

Büyük Sürprizlerle Dolu MacOS Mojave Çıktı. Şimdi İndirin !

Apple bugün MacOS Mojave işletim sisteminin en yeni sürümünü yayınladı. macOS Mojave, uyumlu bir Mac’e sahip olan herkes ücretsiz bir şekilde indirebilir.

macOS Mojave, yazılım güncellemelerini yüklemek için  Sistem Tercihleri’ni açıp “Yazılım Güncelleme” seçeneğini seçerek indirilebilir.

macOS Mojave, Mojave kullanıcılarının hafif bir tema ya da dock, menü çubuğu, uygulamalar ve diğer öğelerin rengini değiştiren

yeni karanlık tema arasında seçim yapabilmeleri için yeni bir sistemle Dark Mode tanıştıran MacOS için önemli bir güncellemedir.

Karanlık Mod, gün boyunca güneşin ilerleyişini taklit etmek için hafifçe değişen dinamik masaüstleri,ve duvar kağıtları ile birlikte geliyor.

Öğleden sonra, örneğin, Mojave Çölü duvar kağıdının aydınlatması en üst düzeyde parlak iken ve gün ışığında iyi aydınlatılmış kum tepeleri ve

parlak mavi bir gökyüzü ile ziyaret ederseniz, çölün resmi de göründüğü gibi değişebiliyor.

MacOS Mojave

MacOS Mojave

Geceleri, duvar kağıdındaki gökyüzü,akşam olduğunu yansıtmak için koyu maviye geçiyor. Gündüz ve gece arasındaki değişim,

günün ilerleyen saatlerinde aşamalı olarak gerçekleşir. Bu nedenle, Mac’inizin ekranına her bakışınızda ince değişiklikler görürsünüz.

macOS Mojave ayrıca, masaüstü dosyalarını düzenli bir şekilde dağınıklığı ortadan kaldıran yeni bir masaüstü organizasyon sistemi olan Stacks’ı da içeriyor.

Finder penceresi, daha büyük sürümlerdeki fotoğrafların ve belgelerin önizlemesini görmek için yeni bir Galeri Görünümü,

daha kolay gezinmek için bir Kenar Çubuğu, hızlı belge düzenleme için yenilenmiş Hızlı Bakış seçeneği ve Hızlı Eylemler ile geliştirildi.

Böylece Finder penceresinde daha fazlasını yapabilirsiniz.

MacOS Mojave

MacOS Mojave

 

Mac’te çektiğiniz ekran görüntüleri artık yerleşik Markup araçları ve kolay ekran kaydetmeye izin veren yeni yönetim seçenekleri kullanılarak düzenlenebilir. Kullanışlı ve yeni bir özellik olan süreklilik kamerası fotoğraflarınızı ve belgelerinizi doğrudan bir iPhone veya iPad’den Mac’e aktarmanıza olanak tanır.

MacOS Mojave

MacOS Mojave

Apple Haberler, Hisse Senetleri, Ev ve Sesli Notlar uygulamaları, iOS uygulamalarını Mac’lere getirmeyi kolaylaştırmak için Apple’ın çok yıllı bir projenin bir parçası olarak iOS’a taşındı ve Apple, saklamak için birçok yeni gizlilik koruması tanıttı. Verileriniz her zamankinden daha güvenli.

MacOS Mojave

MacOS Mojave

Apple, web sitelerinin bir dizi yeni Safari aracıyla sizi takip etmesini zorlaştırıyor ve ayrıca her bir web sitesi için güvenli ve tahminde bulunabilecek parolalar oluşturmak ve saklamak da daha kolay.

Apple, MacOS Mojave’a tamamen yenilenmiş bir Mac Uygulama Mağazası ekledi.

Bu özellik, belirli bir bölüm ve oyunlar, yaratıcı uygulamalar, verimlilik uygulamaları, geliştiriciler için uygulamalar ve daha fazlası için belirli kategoriler içeren uygulamaları keşfetmeyi kolaylaştırır.

macOS Mojave’nin başlangıçta bir kerede 32 kişiye kadar sohbet için destek içeren bir Grup FaceTime özelliği içermesi gerekiyordu,

ancak MacOS Mojave beta sürümünde kaldırıldı ve gelecekteki bir Mojave güncellemesinde sunulacak.

MacOS Mojave, MacOS High Sierra’ya kıyasla birçok eski Mac için destek veriyor ve öncelikli olarak 2012’de veya daha sonra üretilen makinelerle uyumlu.

Mojave’yi çalıştırabilecek Mac’lerin tam listesi aşağıdadır:

MacBook (Early 2015  veya daha sonrası)

MacBook Air (2012 ortası veya daha sonrası)

MacBook Pro (2012 ortası)

Mac mini ( 2012 veya daha sonrası)

iMac ( 2012 veya daha sonrası)

iMac Pro (2017)

Mac Pro (2013’ün sonlarında, ayrıca 2010’un ortalarında ve 2012’nin ortalarında, önerilen Metal özellikli GPU’lu modeller)

 

CEVAP YOK

tartışmaya katıl