Genel

Olay İddia! İphone XS Selfie Kamerası Güzellik Filtresi Kullanıyor.

Olay İddia! İphone XS Selfie Kamerası Güzellik Filtresi Kullanıyor.Asyalı Rakipleri taklit etmek için kamera ayarları ile oynuyor.

iPhone XS ve XS Max’in ön kamerası çok dikkat çekiyor çünkü yeni cihazlarda yakalanan selfies’ler iPhone X veya önceki iPhone modelleriyle çekilenlerden çok farklı.

Apple, cildi yumuşatma özelliği veya ön kameradan daha güzel selfies için “güzellik filtresi” kullanmakla suçlanıyor.

Sorunu, son zamanlarda iPhone X kamera karşılaştırmasıyla ortaya çıktı,yapılan karşılaştırmalarda pürüzsüzleştirme etkisini görüldü.

Işığın ışıklandırmanın daha az olduğu durumlarda, örneğin ışıklandırmanın daha az olduğu alanlarda,

iç mekanlarda veya dış mekanlarda olduğu gibi bir selfie çekerken, iPhone XS Max, çiller, lekeler ve diğer sorunları gizleyebilen sert bir düzeltme efekti uygulamaktadır.

 İphone XS Selfie

İphone XS Selfie

Tam dış mekan aydınlatmasında, problem daha az belirgindir ki bu da cildin yumuşatılmasının aslında bazı  gürültü azaltma tekniklerinin bir sonucudur.

Yeni kamerayı bir iPhone XS veya XS Max ve iPhone X modeli gibi eski bir iPhone ile, iç ve dış mekanlarda selfies çekerek kendiniz test edebilirsiniz.

Işığın düşük veya düzensiz olduğu hemen hemen tüm durumlarda, iPhone XS Max ile çekilen fotoğraflar çarpıcı şekilde farklı.

Ön taraftaki kameralar farklı olduğu için iPhone XS ve iPhone 8 arasındaki farkları göreceğimizi düşünüyoruz,

ancak bildiğimiz kadarıyla iPhone X ve XS aynı 7 megapiksellik ön kamera kullanıyor.

Apple, iPhone XS modellerinde arka kamerasında birkaç değişiklik yaptı, ancak yeni bir Neural Engine’in ötesinde, TrueDepth kamera sisteminde herhangi bir değişiklik olmadı.

Fotoğraf makinesi aynı olduğu için, Apple, çekimden sonra fotoğrafların işlenme biçimiyle farklı bir şey yapıyor.

Bu, uygulanan yeni HDR özellikleriyle ilgili olabilir. Apple, hem arka hem de ön kameralara uygulanan

Akıllı HDR özelliğini etkinleştirmek için fotoğraf işlemeye yardımcı olan yeni bir A12 çipine ve yeni nesil Neural Engine’e sahip.

HDR’yi kapatmak, yumuşatıcı etkiyi ortadan kaldırmaz ve başka herhangi bir kamera ayarını değiştirmez,

bu nedenle ultra cilt yumuşatma, istenmeyen aşırı gürültü azaltma gibi bir şeyin sonucuysa, Apple’ın ucunda bir yazılım güncellemesiyle düzeltilmelidir.

YouTuber Unbox Therapy kısa süre önce sorunu bir dizi selfie ile tanıttı.

Çoğunlukla inceleme konusu olan ön kameradan ibaret olsa da, bu hem ön  hem de arka  kameraları etkileyen ve tamamen ciltle sınırlı olmayan bir sorundur.

Diğer görüntüleri de etkileyen aşırı yumuşatma görülebilir.

Apple’ın Asya’da popüler olan ve diğer bazı akıllı telefonlarda yaygın olan güzellik modunu taklit etmek için cilt yumuşatma özelliğini kasıtlı olarak uyguladığı yönünde spekülasyonlar olmuştur, ancak Apple’ın bu niyette olup olmadığı net değildir.

CEVAP YOK

tartışmaya katıl