Genel

Pil Ömrünü Bitiren Iphone Uygulamaları

Pil ömrü, modern akıllı telefonların en önemli yönlerinden biridir; ve neyse ki, Apple ve diğer OEM’ler daha yeni akıllı telefonlarda pil ömrünü giderek artırdı. Ancak pil ömrü yalnızca en yeni modele sahip olup olmadığınıza bağlı değildir. Kendi pil ömrünüz, kendi akıllı telefonunuza ve uygulama kullanımınıza bağlı olarak çılgınca değişebilir. pil ömrü için kötü olduğu bilinen altı tür uygulamalar vardır. Pilinizi Öldüren 6 iPhone Türü (ve Bunları Nasıl Durduracağınız) hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1-Sosyal medya siteleri

Hiç şüphe yok ki, sosyal medya platformları popüler, ancak pil ömrünüz için özellikle kötü olabilir. Facebook kayda değer bir suçlu olsa da, Snapchat ve Instagram gibi uygulamalar çok da masum değiller.

  • Özellikle Facebook için uygulamayı kaldırmayı deneyebilir ve ardından sosyal medya sitesini kullanmak için Safari’yi kullanabilirsiniz. Facebook.com’a başvurabilir ve daha rahat hale getirmek için Safari’deki Paylaşma Sayfası üzerinden Ana Ekrana Ekleme seçeneğini kullanabilirsiniz .
  • Snapchat, pil ömründen tasarruf sağlayacak bir Seyahat Moduna sahiptir. Snapchat’ta Ghost / Bitmoji simgesine > Dişli Simgesi > Yönet’e dokunun .
  • Diğer sosyal medya uygulamaları için, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleribölümüne gidip bunları Kullanırken ayarlamanız yararlı olacaktır .
  • Ayrıca Arka Plan Uygulama Yenilemeyi devre dışı bırakmayı da deneyebilirsiniz – bunun pil ömrü üzerinde iyi bir etkisi vardır.

2-Üçüncü Taraf Tarayıcı

Tarayıcı tercihi kişisel görüş meselesidir. Ancak pek çok kişi Google Chrome’u kullanırken, özellikle Safari’yle karşılaştırıldığında, büyük bir batarya katili olması ile meşhurdur.Bunun sebebi basit, çünkü Safari iOS ile daha yakından bütünleşmiştir. Ancak Google Chrome da tek suçlu değil.

Firefox gibi pek çok üçüncü taraf tarayıcı, yalnızca batarya yoğun uygulamalardır – bunun için bir yol yoktur.

  • Safari’ye geçmek, pil ömründen tasarruf etmenin en büyük yollarından biridir.
  • Bunu yapmak istemiyorsanız, en azından Arka Plan Uygulama Yenileme’ninkapalı olduğundan ve üçüncü taraf tarayıcılarınız için Konum Servisleri Kullanım Sırasında ayarlandığından emin olun .
Google Chrome On Iphone X X'ler
Pil Ömrü

3-Konum Tabanlı Uygulamalar

Birçok uygulama konumunuzu bir şey için kullanır. Ancak bu kategori için, ağırlıklı olarak gezinme veya konum tabanlı uygulamalardan bahsediyoruz. Bu uygulamaların çoğunun pil ömrü için zehirli olduğu ortaya çıktı.

Tabii ki, Google Maps veya Waze gibi üçüncü taraf navigasyon uygulamalarını da içeriyor. Ancak Uber gibi paylaşım paylaşım uygulamaları da pil ömrünüz için korkunç. Özellikle Uber için, Konum Servisleri varsayılan olarak “Her Zaman” olarak ayarlanmış olduğundan.

Sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, Ayarlar > Gizlilik > Konum’a gitmek ve bu uygulamaların Kullanım Sırasında ayarlandığından emin olmak isteyeceksiniz . Aksi taktirde, aktif olarak navigasyon yapmıyor veya bir eğlence paylaşımı aramasanız bile pil ömrünü tüketmeye devam edecekler.

4-İletişim Uygulamaları

Çoğu iletişim uygulaması, çoğunlukla arka planda her zaman yeni içerik aradıklarından dolayı bataryanızı boşaltabilir. Bu parçanın amaçları doğrultusunda, ikiye odaklanacağız: Skype ve Posta.

İPhone pil ömrü için çok kötü olan Skype gibi uygulamalar için Background App Refresh’i kapatmak isteyeceksiniz. Tabii ki, bu uygulamanın bazı kolaylıklarını da olumsuz etkiliyor – bu yüzden FaceTime’a geçiş yapmak iyi bir fikir olabilir.

Mail gibi birinci taraf iletişim hizmetleri bile pilinizi boşaltabilir. Fakat bunu hafifletmenin kolay bir yolu var. Ayarlar > Mail > Hesaplar > Yeni Veri Al’a gidin . Alım, pil ömrünü uzatacağı için pilin boşalmasını azaltmak için daha uzun bir zaman aralığına ayarlayın.

Mail Iphone

5-Müzik Uygulamaları

Tüm müzik tabanlı uygulamalar için konuşamayız, ancak Spotify gibi üçüncü taraf müzik akışı platformlarının pil ömrü için kötü olduğunu belirtmekte fayda var. İyileşmiş olmalarına rağmen, iPhone’unuzun gücünü hala çok fazla etkileyebilirler.

Kullanıcı raporlarına dayanarak, bunun nedeni uygulama güncellemeleriyle sunulan yeni özelliklerden (veya hatalardan) kaynaklanıyor olabilir. Spotify bunları düzeltmek için çalışmalıdır; bu nedenle, sorununuzu gidermek için uygulamanızın her zaman güncel kaldığından emin olun.

  • Ayrıca, bu hizmetleri Wi-Fi üzerinde kullanmayı deneyin; bu işlem, Cellular’dan daha az veri (ve güç) kullanacaktır.
  • Çevrimdışı çalma için şarkıların indirilmesi daha da iyidir.
  • Bu listedeki çoğu uygulamada olduğu gibi, Arka Plan Uygulama Yenilemesinidevre dışı bırakmayı da göz önünde bulundurun .
Spotify Iphone 2

6-Kendi Battery Uygulamasını Kullanma

Birçok kullanıcı, hangi uygulamaların pil ömrü için en kötü olduğunu bulmak için kişisel deneyime veya üçüncü taraf anekdotsal bilgilere güvenmiştir. Ancak bu böyle olmak zorunda değildir.

Aslında Ayarlar bölümünde, hangi uygulamaların sizin için en fazla pil ömrünü tükettiğini kesen bir bölüm var. Sadece Ayarlar’ı açın ve Batarya üzerine dokunun . İOS 11.3 ve daha yeni sürümlerde, bu menü ayrıca uygulamanın hangi belirli işlevlerinin bu kadar fazla pil tükettiğini size bildirecektir.

Uygulamaya ait batarya kullanım bilgilerine ek olarak, Batarya Sağlığı bölümünde başka güç tasarrufu analizleri ve ipuçları da bulunmaktadır. Örneğin, parlaklığınızın çok yüksek olup olmadığını size bildirir.

tartışmaya katıl