Genel

Samsung Note 9 ‘u Apple’ın 2018 iPhone modelleri ile karşılaştırdık.

Samsung geçtiğimiz günlerde , en son amiral gemisi olan Samsung Note 9 ‘u piyasaya sundu. Bu model, Apple’ın 2018 iPhone serisinin en önemli rakiplerinden biri haline geldi ve 5.8, 6.1 ve 6.5 inç boyutlarında çıkacak olan üç iPhone ile ciddi bir yarış içinde olacak gibi görülüyor.

Apple, yeni 2018 akıllı telefonlarını Eylül ayı ortalarına kadar duyurmayacak, ancak parça sızıntıları ve söylentilerin zenginliği göz önünde bulundurulduğunda,

ne gibi bir ürünler geleceğine dair net bir resim var elimizde.

Samsung Note 9 ‘u Apple’ın 2018 iPhone ile karşılaştırmak için gerçek iPhone’larımız olmayabilir, ancak,

Apple’ın daha büyük ekranlı cihazlarının nasıl görüneceğini görmek için  yeni amiral gemisi olan 6.1 ve 6.5 inçlik iPhone’ların kukla modelleri ile kıyasladık.

Samsung Note 9 modeli 6,4 inçlik bir ekrana sahipken Samsung, çentiği benimsemeyi reddetti,

bu yüzden de üst ve alt kısımdaki çerçevelere sahip olmaya devam ediyor. Tüm iPhone’lar ilk kez iPhone X ile tanıtılan uçtan uca tasarımını benimserken, samsung dan farklılık gösteriyor.

ikinci nesil 5.8 inçlik OLED iPhone, 6.5 inç OLED iPhone üzerinde planlama yapıyor ve düşük fiyatlı bir seçenek olarak ayarlanmış bir  6.1 inç LCD  iPhone.

Her ne kadar 6.1 inçlik iPhone’un 700 $ gibi düşük bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor olsa da, Apple’ın 2018 iPhone serisinin tamamı, Home düğmeleriyle tamamen kaldırarak,

TrueDepth kamera sistemini ve Face ID’yi benimsiyor.

2018 iphone-note9

2018 iphone-Samsung Note 9

Boyut bilgisine göre, 6,4 inçlik Galaxy Note 9, Apple’ın yakında çıkacak olan 6,5 inçlik iPhone’una çok benziyor, ancak Not 9, elverişsiz yerlere yerleştirilmiş düğmelerle daha uzun olmasından dolayı elinde daha sert bir hissiyat veriyor. 6,5 inçlik iPhone daha rahat bir şekle sahipken, 6.1 ve 5.8 inçlik iPhone’lar daha da kolay bir tutuş sağlıyor.

 

2018 iphone-note9

2018 iphone-Samsung Note 9

Boyutların yanı sıra, Apple’ın iPhone’ları ve Samsung’un Galaxy Note’undan oldukça farklı. Note 9 bir kulaklık jakı, telefonun arkasında bir parmak izi sensörü ve S-Pen,

Samsung’un kalemi için entegrasyon sunmaya devam ediyor.

Bazı söylentiler Apple’ın yeni iPhone’ların en azından bazılarında Apple Pencil desteğini sunmayı planladığını ileri sürdü,

ancak bunun gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceği açık değil. Bununla birlikte, Not ile iPhone arasında daha fazla farklı özellik var.

Gelecek olan iPhone’lardan ikisinden de beklediğimiz Çift kameralar,zaten note 9 var.

Ancak ıphone’daki kameralar daha iyi bir lens ve görüntü kalitesi ile gelecek gibi görülüyor.6.1 inçlik model ise tek objektifli bir kameraya sahip olacak.

Samsung Note 9

Samsung Note 9

Bunlar iPhone kukla modelleri ve gerçek bir şey olmadığı için, Note ile gelecek iPhone’lar arasındaki performansı karşılaştıramıyoruz.

Samsung’un yeni akıllı telefonu, A11 işlemciden daha iyi performans gösteren bir Snapdragon 845 yongasını kullanıyor.

Apple’ın yeni iPhone’ları daha hızlı ve daha verimli bir A12 yongası kullanacak ve daha fazla hız artışı sağlayacak. 5,8 ve 6,5 inç modelleri de 4GB RAM içerecek şekilde söyleniyor.

Galaxy Note 9, 6 ila 8GB RAM sunuyor, ancak Apple, donanım ve yazılımların sıkı entegrasyonu nedeniyle Android telefonlarının performansının daha fazla RAM ile eşleşiyor

ve daha iyibir sonuçlar çıkarıyor.

Samsung’un akıllı telefonları şu anda LTE hızları söz konusu olduğunda kazanıyor, ancak Apple iPhone X, 8 ve 8 Plus’daki çiplerden

daha hızlı bağlantı hızları sunan yükseltilmiş Intel yongalarını kullandığı 2018 iPhone serisiyle  işler değişebilir.

Note 9 da dahil olduğu 4,000 mAh batarya ile daha iyi batarya ömrüne sahip olabilir, ancak henüz Apple’ın batarya planları hakkında gelişmeleri görmedik.

 

tartışmaya katıl