Genel

Şok Şok Şok ! Apple İphone X leri Servise Geri Çağırıyor.

Apple bugün , iPhone X ekranının  dokunma sorunları gösteren iPhone X ekranlarının yerini alacak olan yeni bir ekran değiştirme programı başlattı.
Apple’a göre, bazı iPhone X ekranları, arızalanabilen bir ekran modülü bileşenine bağlı olarak sorun yaşadığı tesbit edildi. Etkilenen cihazlarda, ekrana dokunmaya veya aralıklı olarak yanıt vermemeye veya hiç dokunulmadan tepki veren  ekrana olduğu tesbit edildi.

iphone x

Apple, bu sorunu yaşayan müşterilerin bir Apple perakende mağazasından veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısından ücretsiz bir ekran modülü alabileceklerini söylüyor .

Seri numarası kontrolü veya etkilenen cihazlar satıldığında ana hatlarıyla belirtilen belirli bir zaman aralığı yoktur, bu nedenle muhtemelen bu ekran bileşeni arızası herhangi bir iPhone X cihazını etkileyebilir. İle ilgili şikayetler hayalet dokunuşlar ve başarısız ekranlara dokunmaya tepki şeklinde tanımlanmıştır.


Bu belirtilere sahip bir ekrana sahip IPhone  kullanıcıları Apple perakende satışını ziyaret etmelidir.bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bulun ya da yeni bir e-posta adresi almak için posta servisini düzenlemek üzere Apple Destek ile iletişim kurun.

Apple, müşterileri iPhone’u onarımdan önce iTunes veya iCloud’a yedeklemelerini önerir ve şirket, ekran onarımı tamamlanmadan önce çatlamış bir ekran gibi diğer hasarların ele alınması gerektiğini bildiriyor.

Bu Apple programı iPhone X’in standart garanti kapsamını genişletmez ve onarımlar orijinal satın alma ülkesiyle sınırlı veya sınırlandırılabilir. Program, ünitenin ilk perakende satışından sonra üç yıl boyunca etkilenen iPhone X cihazlarını kapsamaktadır.

Apple, bu sorundan etkilenen müşteriler zaten bir onarım için ödeme yaptıysa, geri ödeme için Apple Destek ile iletişime geçebileceğini söylüyor. 

tartışmaya katıl