Genel

Yeni Apple Pencıl Ve Akıllı Klavyesi ile 2018 iPad Pro Tanıtıldı.

Apple, iPad Pro’nun yeni bir sürümünü duyurdu. 2018 iPad Pro , yeni bir tam ekran tasarıma, düz kenara, yuvarlak köşelere, Face ID’ye ve daha fazlasına sahiptir.

Yeni iPad Pro, hem ekran hem de gövde için yuvarlak köşeleri olan bloklu bir tasarıma sahiptir. İPhone XR gibi yeni bir Sıvı Retina ekran mevcut.

Ekran ve Yüz Kimliği

Yeni iPad Pro, 10,5 inçlik modeli  aynı modele sahip 11 inç ekrana sahiptir. iPad Pro ayrıca 12,9 inçlik ekranın daha taşınabilir bir sürümünü daha önceki sürümden daha küçük bir ekrana sahip.

Her iki yeni iPad pro da 5,9 mm incelikte. Bu, daha büyük iPad Pro için bir milimetre daha ince. iPad Pro artık yüz tanıma ile iPad’in kilidini açmak için iPhone X ile tanıtılan Face ID’yi içeriyor. Face ID ayrıca, Animoji, Memoji ve Apple Pay gibi uygulamalara, uygulamalara giriş yapma ve diğer özelliklere de güç sağlar. İPad Pro’nun yüz kimliği, gerekli olan sensörleri barındırmak için yeterince büyük olduğundan bir çentik içermiyor.

Güç

A12X Biyonik çip. İPhone XS-sınıfı işlemci olarak aynı 7 nanometre teknolojisine sahip. 10 milyar transistör. 8 çekirdekli işlemci, 7 çekirdekli GPU. Bir önceki yıla göre% 35 daha hızlı işlemci. Multicore için% 90 daha hızlı CPU. 1000x daha hızlı grafik performansı – Bir tablet form faktöründe Xbox One X grafik performansı. Her zamanki gibi 10 saatlik pil ömrü. İPad’de ilk defa yeni Neutral Engine.

1 TB ve USB-C

iPad Pro artık 512GB’a kadar değil  ilk defa 1 TB’a kadar depolama alanı sunuyor. USB-C  şarj’ı barındiriyor. iPad Pro, 5K görüntü çıkışına kadar destek verecektir. iPad Pro ayrıca bir iPhone veya USB-C üzerinden başka cihazlar da şarj edebilir.

 

Apple Pencil (ikinci-gen), kablosuz olarak otomatik olarak eşleşir ve ücretlendirir. Yeni iPad Pro’ya manyetik olarak takılır. Ekrana dokunmak iPad Pro’yu uyandırır. Apple Pencil, donanım üzerinde, özelleştirilebilen modları (Notes’ta yazma ve silme gibi) değiştiren yeni bir dokunma özelliğine sahiptir.

Akıllı Klavye Folio ayrıca ayarlanabilir bir ekran açısı ile yeni bir aksesuar. Bu sadece bir kapak olan önceki Akıllı Klavye’nin aksine ön ve arka kapsama alanı sunuyor.

 

Fiyat ve Stok Durumu

iPad Pro ayrıca Face ID kamerada Bluetooth 5.0, Smart HDR, Gigabit LTE, 18W şarj tuğlası ve daha fazlasını sunuyor. Ah ve kulaklık jakı yok.

iPad Pro 10,5-inç, 649 $ ‘dan temin edilebilir. iPad Pro 11-inç, 799 $ ve iPad Pro 12.9-inç 999 $ fiyatlı. 7 Kasım’da raflardaki yerini alacak

 

Apple’ın Ekim etkinliğinin tüm kapsamı için, canlı haber merkezimizi buradan okuyun .

tartışmaya katıl