Genel

Yeni İpad Pro Hakkında Bildiklerimiz Sizler İçin Biraraya Getirdik

Yeni iPad Pro bu yıl sonu geliyor. Ancak, bu yıl yalnızca artımlı değişiklikler beklememelisiniz. Güncel ve en saygın söylentilerin çoğuna göre,Yeni iPad Pro dizisi “modern iPhone (iPad)” şeklini alıyor. Bilmeniz gereken her şey burada.

Yeni iPad Pro Özellikleri ve Özellikleri

2018 iPad Pro dizisi, Apple’ın premium tabletinde önemli bir güncelleme olacaktır. Ve en büyük özelliklerinden bazıları Apple’ın telefonlarından ödünç alınabilir.

Özellikle, bu önemli ölçüde azaltılmış çerçeveler ile bir uçtan uca stil tasarım içerir.

Saygın analist raporlarına göre, Apple’ın son 10.5 inçlik modeli  11 inçlik bir ekrana sığabileceği anlamına gelebilir.

12,9 inç iPad Pro’nun aynı ekran boyutuna sahip olması bekleniyor, ancak azaltılmış çerçeve tasarımı sayesinde daha küçük, daha hafif ve daha taşınabilir olabilir.

Bu noktada, iPad Pro serisinin en önemli güncellemesini zaten biliyoruz: TrueDepth Kamera ve Face ID‘nin eklenmesi.

TrueDepth Camera’ya rağmen, yeni tabletlerde bir sensör çentiğinin olacağına inanmıyoruz. Bunun yerine, sensör gövdesi üst çerçeveyle aynı hizada olacak.

Benzer şekilde, iPad Pro’nun yüz tanıma özelliğini geleceği söylentilerde dolaşıyor.

 

 

Yeni İpad Pro

İOS 12 ile birlikte iPad Pro modelleri çok kullanıcılı Face ID desteğine sahip olabilir. Bu ipad modellerinde, akıllı telefonlardan daha çok  paylaşıldığı için kullanışlı olabilir.

Face ID’nin tanıtılması, Home düğmesinin de kaldıralacağı anlamına da gelebilir. Durum buysa, iPad Pro’nun iPhone X gibi  kontroller  ile kullanılacağı anlamına gelir.

Ayrıca, Akıllı Konektörün, Lightning bağlantı noktasının hemen üzerinde yeni iPad Pro modellerinde yeniden konumlandırılabileceğine dair bazı güvenilir raporlar da vardır.

Ancak bu port 4K monitör uyumluluğuna izin verecek USB-C’ye geçebilir.

Her iki yeni iPad Pro modelinin yeni bir yonga seti üzerinde çalışması bekleniyor. Bu, A12 Bionic’in bir çeşidi olabilir.

RAM spesifikasyonlarının  bu yıl içinde değişmesini beklemiyoruz.

Yeni iPad Pro Renk Seçenekleri

Hem 11 inç hem de 12,9 inç iPad Pro, her zamanki gibi renk seçenekleri paketi ile gelebilir. Bu  Silver ve Space Gray’i içerebilir.

Ancak Apple’ın son etkinliği herhangi bir gösterge ise, şirketin hayranları ve müşterileri için bir renk sürpriz olabilir.

Yeni İpad Pro

Apple Watch Series 4 ve yeni iPhone’lar yeni bir metalik altın kaplamada piyasaya çıktı. Yeni altın renk şemasına göre, yeni iPad Pro modellerinin de bu renk ile gireceğine inanmaya değer.

Yeni iPad Pro Yayın Tarihi

Bu yıl piyasaya sürülen yeni Apple Watch ve iPhone modellerinde olduğu gibi, Apple’ın yeni iPad Pro serisini nezaman yayınlayacağından tam olarak emin değiliz.

Unutmayın ki, Apple’ın da bu yıl da yeni Mac modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

 WWDC’de Mac donanımını açıklamamış olan Apple,  Ekim / Kasım, bir ya da daha çok ürünü açıklaması olası ihtimallerdendir.

Yeni iPad Pro Fiyatı

2018 iPad Pro serisinin önceki nesillerden farklı düşünmek nedenimiz yok,  nispeten benzer fiyatlandırma bekliyoruz.

11 inç iPad Pro, 649 $ ‘dan başlayabilir.

12,9 inçlik model, için 799 dolardan başlıyabilir.

tartışmaya katıl