Genel

Yeni İphone’lar Android Amiral Gemilerini Sildi.

Yapılan ilk testlere göre Yeni İphone’lar , Android amiral gemilerinin hepsine karşı büyük bir üstünlük sağladı.

Kuşkusuz Apple’ın Yeni İphone’lar seleflerinden daha hızlı olmasını bekliyorsunuz. Ama ne kadar hızlılar? Son nesil iPhone ve mevcut Android cihazlarla karşılaştırıldığında, birkaç alanda büyük Farklar oluştu.

iPhone XS İşlemci Performansı 

Apple’nın şu anda dünyadaki en hızlı akıllı telefondur.Her iki yeni model de dünyanın ilk 7 nanometre A12 Bionic işlemcisini kullanıyor.

Daha hızlı performans çekirdeği ve daha az güç tüketen yüksek verimli çekirdekli bir hexacore çip. Ayrıca, yüzde 50 daha hızlı yeni bir GPU ile donatılmışlar.

Bütün bunlar ciddi bir gerçeği gösteriyor. Yeni iPhone’lar, elbette, öncekilerden biraz daha hızlı. Ama aynı zamanda şu anda pazardaki tüm Android amiral gemilerinden performans açısından tamamen üst seviyedeler.

kısa süre önce iPhone XS ve iPhone XSMax’i çeşitli performans ölçümlerinde ve testlerinde (Geekbench 4, Slingshot Extreme ve GFXBench 5.0 dahil) test edildi.

İPhone XS Geekbench 4 skoru 11.420, iPhone XS Max 11,515’e puana ulaştı. Bu, iPhone X’in 10,357 Geekbench puanı üzerinden yüzde 11 iyileşmesi anlamına geliyor.

Yeni İphone'lar

Yeni İphone’lar

iPhone vs Android

Karşılaştırmalı olarak, Android amiral gemileri yeni iPhone’ların arkasında gerisinde kaldı. İPhone XS Geekbench 4 skoru 11.420, iPhone XS Max 11,515 puana ulaştı. En hızlı mevcut Android cihazı olan OnePlus 6, Geekbench 4 testinde 9.088 puan aldı. Samsung’un en hızlı telefonu olan Galaxy Note 9’un aynı testte yalnızca 8,876 puan alabildi. Video düzenlemeye geldiğinde,  2 dakikalık bir 4K videoyu 1080p’ye dönüştürmek için;

Yeni İphone'lar

Yeni İphone’lar

En hızlı Android cihaz olan Samsung Galaxy S9 +, görevi yürütmek için 2 dakika 32 saniye geçiyorken, İPhone XS ve iPhone XS Max sadece 39 saniyede yaptı.

iPhone XS LTE Performansı

LTE hızları, gerçek CPU performansından ayrı bir kategoridir. Temel olarak, LTE performansı, internete ne kadar hızlı içerik  yükleyebileceğinizi gösterir.

Birkaç gün önce kablosuz test servisi SpeedSmart, iPhone XS ve XS Max LTE hızlarının ilk sonuçlarını açıkladı. Servis, yeni 2018 telefonlarını geçen yılın iPhone X’iyle karşılaştırdı.

Esasen, iPhone XS ve iPhone XS Max, en büyük üç ABD’li taşıyıcıda (AT & T, T-Mobile ve Verizon) çok daha hızlı LTE performansına sahip olacak.

Karşılaştırma yapmak için  iPhone XS, 72.24 Mbps indirme hızını, iPhone X’in 27.67 Mbps’i aşan bir yükseltme yaptı.

Büyük ölçüde, LTE hızlarındaki artış 2018 cihazlarında 4 × 4 MIMO eklenmesine bağlanabilir. Android cihazlar bir süredir bu teknolojiye sahipti, ancak iPhone  bu yılki cihazların ilk kez kullandı.

iPhone XR aynı hızlı A12 Bionic işlemcisini yürütürken, 4 × 4 MIMO ile donatılmayacak. Yani LTE hızları İphone XS kadar hızlı olmayacak.

tartışmaya katıl