Genel

Yeni macbook pro lar yanıyor…..

Yeni macbook pro’lar yanıyor…..

Apple’nın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu  2018 Macbook Pro modelleri,adeta cep yakan ve en üst konfigürasyonu almak istediğinizde fiyatıbinlerce TL‘ye ulaşan bilgisayarın, Core i9 işlemcili versiyonu performansıyla göz doldurmayı başardı.

Fakat;Yeni Macbook Pro’nun, 2.9 GHz hızında çalışan ve 4.8 GHz’e kadar çıkabilen, 6 çekirdekli 8. nesil Intel Core i9 işlemciden güç alan versiyonu performans testlerini alt üst ederken, ciddi bir ısınma problemi yaşadığı ortaya çıktığı görüldü.

Yapılan testlerde Macbook Pro’nuntam yük altında ısındığı için işlemci hızını düşürdüğünü ortaya çıkardı. YouTuber Daved Lee, yayınladığı videoda yeni Macbook Pro’nun soğutma sisteminin Core i9 işlemci için yetersiz olduğunu ve bu nedenle işlemcinin gerçek performansını gösteremediğini belirtiliyor.

Geekbench gibi çeşitli  testlerde 2017 modeli ürünleri  adeta  katlayan 2018 Macbook Pro, günlük kullanımda aynı performansı göstermediğini kanıtlıyor.. Hatta, render alan Lee, 2018 Macbook Pro’nun, 2017 modelin gerisinde kaldığını ispatlıyor.

Normal şartlarda yüksek kapasitede 4.8 GHz’e kadar çıkması gereken işlemci, Macbook Pro’nun yetersiz soğutması nedeniyle baz frekans olan 2.9 GHz’inde altında inerek, 2.2 GHz hızında çalıştığı görülüyor.. David Lee’nin bu videosuna, Appledan bir açıklama gelmesini bekliyoruz. Durum gerçekten böyle ise apple’nın bu konuda çok sıkıntı çekeçeği görülüyor….

 

Yeni  MacBook Pro özellikleri (15 inçlik)

– 2.9 GHz’e kadar 6 çekirdek Intel Core i7 ve Core i9 işlemciler, 4.8 GHz’e kadar Turbo Boost

– 32 GB’a kadar DDR4 RAM

– Her konfigürasyonda 4 GB video bellekli Radeon Pro grafikler

– 4 TB’a kadar SSD depolama

– True Tone ekran teknolojisi

– Apple T2 çipi

– Touch Bar ve Touch ID

Yeni  MacBook Pro özellikleri (13 inçlik)

– 2.7 GHz’e kadar 4 çekirdek Intel Core i5 ve Core i7 işlemciler, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost ve 2 kat eDRAM

– 128 MB eDRAM ile bütünleşik Intel Iris Plus Grafikler 655

– 2 TB’a kadar SSD depolama

– True Tone ekran teknolojisi

– Apple T2 çipi

– Touch Bar ve Touch ID

Yeni 13 inç MacBook Pro modelleri 10,999 TL’den başlayan fiyatlar ile Yeni 15 inç MacBook Pro modelleri ise 14,999 TL’denbaşlıyan fiyatlar ile gelmesi bekleniyor.

tartışmaya katıl